Szukaj

To była ustawka? Zamieszanie wokół wygranej Kasi Cerekwickiej w Opolu! Padły mocne zarzuty

Kasia Cerekwicka Opole 2017

Kasia Cerekwicka Opole 2017

Kasia Cerekwicka nie powinna wygrać w Opolu?

Wydawało się, że emocje związane z tegorocznym festiwalem w Opolu w końcu opadły, tymczasem pojawił się kolejny skandal. Piotr Iwicki znany widzom głównie z jurorowania w konkursach TVP – O!Polskie Przeboje i Eurowizja – krytycznie skomentował poziom tegorocznej edycji muzycznego wydarzenia. Najbardziej oberwało się Rafałowi Brzozowskiemu, który poprowadził jeden z koncertów, oraz Kasi Cerekwickiej, laureatce konkursu Premier.

Zobacz: Wydało się! To Edyta Górniak miała zaśpiewać “Niech żyje bal” na jubileuszu Maryli Rodowicz! Dlaczego ostatecznie wystąpiła Dorota Rabczewska?

Iwicki, który jest specjalistą Biura Programowego i Rozwoju Korporacyjnego Polskiego Radia, we wpisie na Facebooku nie przebierał w słowach:

To, co było premierowe w kontekście festiwalu, który planowany był tradycyjnie na czerwiec, dzisiaj w wielu wypadkach było już wylansowanym hitem. Wygrała mocno faworyzowana przez organizatorów Katarzyna Cerekwicka. Fakt, że dzień wcześniej dano jej pojawić się również na estradzie w samoistnym mini recitalu bezspornie był czymś, co mogło wpłynąć na werdykt sobotniego konkursu. Artystka pozostawiła w tyle zespół Pectus i Izabelę Trojanowską (cała trójka weszła do ścisłego finału konkursu premier). Zdumiewał natomiast fakt, że zabrakło w tym gronie Zakopowera. W kulisach komentowano również to, że były problemy z oddawaniem głosów przez bramkę internetową. Ostatecznie wygrała piosenka festiwalowa, czyli taka, która trafia do szerokiego odbiorcy.

Oskarżenia nie spodobały się Kasi, która za pośrednictwem agentki Joanny Gajewskiej przedstawiła swoje stanowisko w sprawie zarzutów stawianych przez Iwickiego. Menadżerka artystki zwraca uwagę na fakt, że Piotr był zaangażowany w wybór konkurencyjnego dla jej artystki zespołu NaVi (znacie?), który dostał się do konkursu dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez TVP:

Ze zdumieniem czytam komentowane w mediach »doniesienia« p.Iwickiego, jakoby Kasia Cerekwicka wygrała trzy nagrody w koncercie Premier z powodu „mocnego faworyzowania przez organizatorów”. Rozumiem, że Pan Iwicki przeżywa gorycz porażki, gdyż zespół NaVi, z którym stanął na opolskiej scenie w konkursie Premier nie znalazł uznania, ani wśród Kapituły Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, ani publiczności, ale spodziewałam się jednak większej klasy w mierzeniu się z niepowodzeniem. Na marginesie pozostawię fakt, że p. Iwicki świetnie zna się na »faworyzowaniu«, wszak to on, będąc jeszcze dyrektorem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia podpisał umowę wydawniczą z zespołem NaVi, w którego składzie wystąpił w Opolu, a który to zespół z dziką kartą Polskiego Radia dostał się do opolskich Premier. Zresztą na temat ten pojawiła się masa artykułów, z którymi można się zapoznać w internecie… Piotr Iwicki bardzo wylewnie też gratulował Kasi nagrody, mówiąc, że jej ogromnemu talentowi kibicuje od lat… jakże cyniczne to jest w zestawieniu z prezentowanym przez niego stanowiskiem – napisała w oświadczeniu Joanna Gajewska.

Nie żebyśmy kogoś faworyzowali, ale obiektywnie oceniając, nam również do gustu najbardziej przypadła propozycja Bez Ciebie Kasi Cerekwickiej, a jeszcze bardziej jej zgrabne nogi 🙂

https://jastrzabpost.pl/newsy/kasia-cerekwicka-opole-2017-bez-ciebie-wygrala-zdjecia-wideo_571458.html

Piotr Iwicki o Kasi Cerekwickiej - Opole 2017

Piotr Iwicki o Kasi Cerekwickiej – Opole 2017

Kasia Cerekwicka - Opole 2017

Kasia Cerekwicka – Opole 2017

Katarzyna Cerekwicka Opole 2017 Premiery

Katarzyna Cerekwicka Opole 2017 Premiery


Piotr Iwicki o Kasi Cerekwickiej - Opole 2017

Piotr Iwicki o Kasi Cerekwickiej - Opole 2017

Kasia Cerekwicka - Opole 2017

Kasia Cerekwicka - Opole 2017

Kasia Cerekwicka - Opole 2017

Kasia Cerekwicka - Opole 2017

Dodaj komentarz

Komentarze są wyłączone

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×