Szukaj

Nie wierzymy, że to prawda. Minister kultury nie zna twórczości Olgi Tokarczuk. Mistrzowską ripostę Macieja Stuhra zapamięta na długo

Piotr Gliński Maciej Stuhr

Olga Tokarczuk zdobyła Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Chociaż laureatka jest jedną z wybitniejszych polskich pisarek, jej twórczość nie koniecznie jest znana ministrowi kultury - Piotrowi Glińskiemu. Maciej Stuhr postanowił ten fakt dobitnie skomentować. 

Olga Tokarczuk, to jedna z wybitniejszych polskich pisarek, która za swoją twórczość jest regularnie nagradzana. W czwartek, 10 października pisarka do puli dorzuciła kolejne wyróżnienie – Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Tym samym dołączyła do elitarnego grona Polaków, którzy otrzymali tę nagrodę.

Zobacz: Olga Tokarczuk dostała Nobla! Historyczny sukces Polki! Dołączyła do grona najwybitniejszych

Maciej Stuhr ripostuje Piotra Glińskiego. Co powiedział?

Tokarczuk, chociaż jest ósmą laureatką z naszego kraju, jest dopiero drugą kobietą, a pierwszą prozaiczką, która otrzymała tą cenną nagrodę. Chociaż niewątpliwie twórczość pisarki powinna być znana, wśród osób związanych z polską kulturą są politycy, którzy do końca nie przeczytali żadnej jej książki.

Wśród nich jest m.in. Piotr Gliński, który tuż po tym jak Olga odebrała nagrodę, na antenie TVN-u, przyznał otwarcie, że „nie dokończył żadnej z książki noblistki”. Na swoim Twitterze oprócz gratulacji, dodał, że zamierza wrócić do lektury i nadrobić zaległości:

W związku z nagrodą Pani Tokarczuk minister kultury tym bardziej zobowiązuje się powrócić do niedokończonych wcześniej lektur noblistki;)

Zobacz: Wielki mecz TVN kontra WOŚP. Znani przystojniacy na treningu: Maciej Stuhr, Mateusz Gessler, Dawid Błaszczykowski

Fakt ten nie umknął publicznej opinii. Na słowa Glińskiego postanowił zareagować Maciej Stuhr, który wbił szpilę ministrowi, przyznając, że jest zbyt późno, by nadrabiał braki w znajomości książek autorki:

Panie Ministrze Kultury Gliński! Niech Pan nie czyta, szkoda czasu! Za późno!

Ciekawe, czy Gliński posłucha Stuhra, czy jednak rzeczywiście postara się nadrobić zaległości. Pewne jest jednak, że tę ripostę zapamięta na długo.

Zobacz: Maciej Stuhr po raz pierwszy z żoną w telewizji. Zdradzili kilka intymnych szczegółów [WIDEO]

 


Piotr Gliński - pogrzeb Edwarda Dwurnika

Piotr Gliński - pogrzeb Edwarda Dwurnika

Piotr Gliński na pogrzebie Mariana Kociniaka

Piotr Gliński na pogrzebie Mariana Kociniaka

Krystyna Janda odpowiedziała Piotrowi Glińskiemu

Krystyna Janda odpowiedziała Piotrowi Glińskiemu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×