Wysyp świątecznych piosenek od największych polskich gwiazd. Natalia Kukulska, Margaret, Roxie, Ania Karwan…

Piosenki świąteczne polskie 2019

Piosenki świąteczne polskie 2019

Natalia Kukulska, Anna Karwan, Roksana Węgiel... Od wielu lat w okresie świątecznym gwiazdy prezentują gwiazdkowe przeboje. Artyści dwoją się i troją, by skomponować hit, który przyniesie im sławę, pieniądze i pozostanie w pamięci słuchaczy na długie lata. Kto z polskich artystów w tym roku nagrał świąteczny najlepszy przebój?

Każdego roku, od wielu lat, w okresie świątecznym słyszymy w stacjach radiowych te same piosenki. Dziś już wiadomo, że bez Last Christmas duetu Wham! nie byłoby Gwiazdki. W tym roku minęło 35 lat od premiery tego przeboju. Ze świętami związany jest takżę hit Mariah Carey All I Want For Christmas Is You. W Polsce najchętniej słuchamy utworu Czerwonych Gitar  Dzień jeden w roku, Pada śnieg duetu Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak oraz Ding Dong Kayah.

Polskie piosenki świąteczne 2019

O tytuł gwiazdkowego przeboju konkurują artyści, których piosenki grywane są od tygodni. Wśród nich są m.in. Natalia Kukulska, Loka, Kasia Cerekwicka z Anną Karwan, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel i duet Grzegorz Hyży z Margaret.

Natalia Kukulska zaśpiewała reklamowy przebój Coca-coli Coraz bliżej święta.

Grupa Loka proponuje bardzo pozytywną piosenkę, która ma szansę na duży przebój.

Kwartet: Kasia Cerekwicka, Ania Karwan, Marcin Sójka, Krzysztof Iwaneczko nagrał piękną gwiazdkową balladę Jedyna taka noc. Singiel promuje trasę koncertową Kolędy świata: TGD + Goście.

Również Dawid Kwiatkowski wydał w tym roku świąteczny singiel. Piosenka zatytułowana jest po prostu Świąteczna i posiada bardzo wzruszający klip.  Młody wokalista do udziału w teledysku zaprosił swoją wierną fankę cierpiącą na chorobę nowotworową.

Natomiast Margaret i Grzegorz Hyży nagrali światowy cover Let It Snow. Piosenka powstała dla kampanii sieci telefonii komórkowej. Ale wokaliści bardzo ciekawie razem brzmią.

Świąteczny cover nagrali także Roksana Węgiel i Dawid Kwiatkowski. Oni zaśpiewali przebój z lat 60. – Rockin’ Around the Christmas Tree, w nowej rockowej aranżacji.

Ciekawą piosenkę proponuje także Edyta Strzycka. Wokalistka zaprosiła do udziału w nagraniu swoich przyjaciół Izę Trojanowską, Jacka Bryndala, czyli Atrakcyjnego Kazimierza, oraz wokalistę grupy Pawkin.

Nowy utwór nagrał także zespół Czerwone Gitary:

Nie próżnuje także Viki Gabor. Właśnie nagrała kilka świątecznych piosenek. Jedna z nich to cover What Christmas Means To Me.

A gdyby komuś zrobiło się zbyt słodko i mdło od tych świątecznych piosenek, to można posłuchać premierowego utworu grupy Sztywny Pal Azji, zatytułowanego Antyświąteczna. Bardzo przekorny i zabawny tekst.

Czy któraś z tych piosenek zostanie z nami na lata? Przekonamy się o tym już za rok.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×