Zbigniew Wodecki tuż przed śmiercią nagrał piosenkę z Jackiem Cyganem: „Zdzwanialiśmy się jeszcze przed jego operacją”

Zbigniew Wodecki nie żyje

Zbigniew Wodecki nie żyje

Piosenka Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Cygana

Jacek Cygan wyznał, że tuż przed śmiercią wybitnego artysty Zbigniewa Wodeckiego, napisał dla niego utwór. Znany tekściarz wspominał kompozytora na antenie TVN24:

Bardzo trudno zamknąć w jednym kadrze czy zdaniu takiego człowieka. Wspaniały kompozytor i człowiek, który na scenie wskrzeszał świat muzyki przez duże „M” – wyznał

Jacek Cygan, korzystając z okazji, opowiedział także o tym, jak przed operacją, wokalista poprosił tekściarza, aby ten napisał dla niego tekst do jego nowego utworu:

Jakoś sześć tygodni temu, w Krakowie, Zbyszek dał mi utwór, własną kompozycję – dość trudną. Ja to pisałem kilka tygodni. Zdzwanialiśmy się jeszcze przed jego operacją. A potem, kiedy ostatnio skończyłem i w nocy chciałem to przepisać, mówię „Nie, zrobię to rano”. I rano włączyłem komputer, a tam było napisane, że Zbigniew Wodecki miał udar. Więc to taki dla mnie niezwykły moment, że to się tak połączyło, że ta droga została przerwana tak nagle. Mogę powiedzieć „Zbyszku, przecież jest tekst gotowy, twoja muzyka piękna”… Takie refleksje mam w tym momencie

TVN24 zdradza również szczegóły projektu:

To typowo „zbyszkowy” walc, bardzo piękny utwór z wokalizą, do której prosił mnie, bym napisał słowa. Było to bardzo trudne. O czym napisałem? O carpe diem, żeby łapać życie i za Horacym powtarzać „nie przejmuj się swoim finałem i klaruj wina swe.

Czy powinna ukazać się pośmiertna płyta Zbigniewa Wodeckiego?

Aleksandra Kwaśniewska wspomina intymną, ostatnią rozmowę ze Zbigniewem Wodeckim: “Równo rok wcześniej powiedział mi, że…”

Zbigniew Wodecki poznał córkę Natalii Kukulskiej! Smutny wpis gwiazdy: “Chciał ją koniecznie zobaczyć. Zajrzał i powiedział…”

Zbigniew Wodecki zmarł po udarze

Zbigniew Wodecki zmarł po udarze

Jacek Cygan, Międzyzdroje 2015, fot. ONS

Jacek Cygan napisał piosenkę dla Zbigniewa Wodeckiego


Zbigniew Wodecki - klip Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016

Zbigniew Wodecki - klip Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016

Zbigniew Wodecki- Sylwester 2016 Katowice

Zbigniew Wodecki- Sylwester 2016 Katowice

Zbigniew Wodecki - koncert Rafała Brzozowskiego

Zbigniew Wodecki - koncert Rafała Brzozowskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×