Szukaj

Piosenka Michała Szpaka na Eurowizję 2016 poddana analizie. Jest oficjalny komentarz eksperta w sprawie plagiatu

Piosenka Michała Szpaka Color Of Your Life nie jest plagiatem

Piosenka Michała Szpaka Color Of Your Life nie jest plagiatem

Color Of Your Life Michała Szpaka nie jest plagiatem

Od kilku dni wszystko jest już jasne! Po wielu miesiącach oczekiwań poznaliśmy zwycięzcę polskich preselekcji do Eurowizji 2016.

Na ten moment czekali wszyscy fani tego największego konkursu piosenki w Europie. W sobotę dowiedzieliśmy się, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2016 w Szwecji. Do Sztokholmu pojedzie Michał Szpak. W drodze na szczyt pokonał aż 8 kandydatów! To jego Color Of Your Life spodobało się najbardziej. Artysta nie krył wzruszenia. Michał Szpak od samego początku był stawiany w gronie faworytów. Wielu fanów artysty nie wyobrażało sobie bowiem innego werdyktu. Sam artysta bardzo stresował się występem. Zapowiadał również rywalizację do samego końca. I udało się. Gratulacjom nie ma końca. Wybór Szpaka skomentował także, znany z ciętego języka, Donatan.

Zobacz: Donatan skomentował wybór Michała Szpaka na Eurowizję. Takiej reakcji się nie spodziewaliśmy… 

Tymczasem okazuje się, że utwór Michała Szpaka nosi znamiona plagiatu. Wszystko przez podobieństwo, jakiego dopatrzyli się fani konkursu piosenki Eurowizji 2016. Color Of Your Life ma łudząco przypominać hit rosyjskiego zespołu Lube. Dawaj za jest hymnem stworzonym na cześć rosyjskich sił specjalnych Specnaz. Utwór ten bardzo podoba się prezydentowi Rosji, Władimirowi Putinowi. 

Teraz już wszystko stało się jasne! Wytwórnia, która na co dzień opiekuje się Michałem Szpakiem, postanowiła wydać oświadczenie. Piosenkę Color Of Your Life poddano dogłębnej analizie przez niezależnego krytyka. Ostatecznie okazało się, że utwór ten nie jest plagiatem.

W obliczu pojawiających się zarzutów o plagiat w stosunku do piosenki Color Of Your Life Michał Szpak (piosenki wyłonionej w preselekcjach jako polski reprezentant w konkursie Eurowizji 2016), Sony Music Entertainment Poland zdecydowało się oddać utwór do dogłębnej analizy muzykologicznej. Informujemy, iż wynik profesjonalnej ekspertyzy przeprowadzonej przez niezależnego eksperta dr Rafała Rozmusa, cenionego muzykologa i kompozytora, jest jednoznaczny – piosenka nie jest plagiatem. (…) mamy tutaj do czynienia z dwoma oryginalnymi utworami w których poszczególne elementy dzieła muzycznego wykazują więcej cech odmiennych niż wspólnych (…) Pełna ekspertyza dostępna jest do pobrania ze strony Sony Music. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że nieuzasadnione publiczne oskarżanie autorów i wykonawców piosenki o plagiat stanowi naruszenie ich dóbr osobistych i może skutkować podjęciem przez nich kroków prawnych wobec osób rozpowszechniających takie nieprawdziwe informacje. Jest to ostateczny komentarz firmy Sony Music Entertainment Poland w tej sprawie 

Myślicie, że to raz na zawsze zakończy sprawę?

Zobacz: Zagraniczna gwiazda Eurowizji o plagiacie Michała Szpaka: „Słychać duże podobieństwo”  

Piosenka Davaj za zespołu Lube

Color Of Your Life Michała Szpaka nie jest plagiatem

Color Of Your Life Michała Szpaka nie jest plagiatem

Michał Szpak dopuścił się plagiatu?

Michał Szpak dopuścił się plagiatu?


Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×