Szukaj

Piłkarz Roku UEFA. Przecieki nie zostawiają złudzeń, jakie szanse ma Lewandowski. Powinien już mrozić szampana

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zostanie Piłkarzem Roku UEFA? Chociaż gala wręczenia nagród jeszcze przed nami, do prasy docierają pierwsze, nieoficjalne informacje. 

Robert Lewandowski na treningach daje z siebie wszystko. Dzięki temu podczas każdego piłkarskiego spotkania może się pochwalić imponującą formą. Jak powiedział sportowiec w rozmowie z magazynem Kicker planuje grać jeszcze przynajmniej przez najbliższe osiem lat. Szczególnie że czuje się doskonale:

Nie czuję się na 32 lata. Czuję się lepiej niż w wieku 26 lat. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też jeśli chodzi o przygotowanie techniczne. Przez ostatnie dwa lata bardzo mocno pracowałem nad tymi aspektami, by jak najdłużej grać na jak najwyższym poziomie — komentował Lewandowski.

Robert Lewandowski zostanie Piłkarzem Roku UEFA?

Lewandowski ma za sobą świetny sezon. Na boisku zanotował mnóstwo sukcesów. Do takich należy fakt, że wraz z Bayernem Monachium, udało mu się wygrać Ligę Mistrzów, a także puchar i mistrzostwo Niemiec. Robert na swoim koncie zapisał też indywidualne zasługi. W 47 meczach strzelił aż 55 goli.

Polski piłkarz może zdobyć kolejne osiągnięcie. Jest jednym z trzech sportowców, którzy mają szansę na tytuł Piłkarza Roku UEFA. Chociaż ceremonia wręczenia nagród odbędzie się dopiero dziś po południu, zagraniczne media sugerują, że Lewandowski jest murowanym faworytem. Takie nieoficjalne informacje napływają m.in. ze Szwajcarii.

Warto wspomnieć, że nominowanych do tego prestiżowego tytułu oceniano pod względem sukcesów osiąganych w klubie i reprezentacji. Finalistów wybierało jury złożone z 80 trenerów, a także 55 dziennikarzy. Każdy z nich wskazywał trzech piłkarzy, porządkując ich od pierwszego do trzeciego miejsca. Za pierwsze miejsce piłkarz otrzymywał 5 punktów, za drugie 3, a za ostatnie 1.

Punkty zostały zsumowane i jak donosi zagraniczna prasa, Lewandowski już może mrozić szampana. Jego zwycięstwo jest więcej niż pewne. O tym, czy tak rzeczywiście się stanie, przekonamy się już dziś o godzinie 17:00. Trzymamy kciuki!


Robert Lewandowski z córką

Robert Lewandowski z córką

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na wakacjach

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na wakacjach

Aleksandra Żebrowska porównuje męża do Roberta Lewandowskiego

Aleksandra Żebrowska porównuje męża do Roberta Lewandowskiego

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×