Szukaj

Królowa Elżbieta II wypiła za dużo alkoholu i powiedziała co myśli o Camilli! Bolesna prawda wyszła na jaw! Jednak wolała Dianę?

Królowa Elżbieta II nigdy nie ukrywała, że nie przepada za Camillą Parker-Bowles. Podczas jednej z uroczystości dała jej do zrozumienia, co o niej myśli. Wszystko wyszło na jaw po latach.
Królowa Elżbieta II, księżna Camilla

Królowa Elżbieta II, księżna Camilla

Jeżeli wydaje wam się, że to Meghan Markle jest na straconej pozycji u królowej z powodu bycia rozwódką, to wyobraźcie sobie sytuację księżnej Camilli sprzed kilkunastu lat. Nie dość, że książę Karol miał z nią romans będąc w małżeństwie z księżną Dianą, to na dodatek sama rozbiła swoje poprzednie małżeństwo. Konserwatywna w swoich poglądach Elżbieta II była mocno niezadowolona z powodu miłości jej syna, ale co tak naprawdę myśli o księżnej Walii?

Co królowa Elżbieta II myśli o księżnej Camilli?

Nowa książka biograficzna napisana przez brytyjskiego dziennikarza, Toma Bowera, uchyla nam rąbka tajemnicy. Rzekomo książę Karol oficjalnie poinformował swoją matkę, że chce włączyć Camillę do rodziny już miesiąc po tragicznej śmierci księżnej Diany. Królowa nie była zadowolona. Bower pisze:

Elżbieta II nie toleruje cudzołóstwa i nigdy nie wybaczy Camilli, że nie zostawiła księcia Karola w spokoju, by naprawił swoje małżeństwo.

Zobacz: Książę Karol kazał księciu Williamowi odejść od księżnej Kate! Sensacyjne doniesienia wstrząsnęły brytyjskimi mediami

The Queen and Duchess of Cornwall Royal Ascot 2017

Królowa Elżbieta II i księżna Camilla

Autor wspomina również o tym, że po kilku swoich ulubionych drinkach Martini Elżbieta II nazwała ją nikczemną kobietą, z którą nie chce mieć nic wspólnego.

Para finalnie pobrała się, ale królowa bardzo długo nie zapraszała synowej na wszelakie ceremonie czy oficjalne obiady. Na szczęście z biegiem lat jej opór nieco zmalał, kobiety zdaje się nawet obdarzyły się wzajemną sympatią. Zapewne miłość do koni miała w tym swój udział – obie są ogromnymi pasjonatkami zwierząt.

Zobacz: Książę Karol myślał o Camilli nawet, gdy brał ślub z księżną Dianą. Nieznane zdjęcie jest tego najlepszym dowodem

Dlaczego królowa Elżbieta II nie przyszła na ślub Karola i Camilli?

Ślub księcia z wieloletnią kochanką Camillą nie był już tak spektakularny, jak z pierwszą żoną. Zarówno Karol jak i Camilla byli po rozwodzie, ich ślub zatem ograniczył się do skromnej ceremonii o charakterze cywilnym w siedzibie rady miejskiej w Windsorze, do którego tego dnia przybyło ok. 20 000 osób. Pierwotnie uroczystość zaślubin miała odbyć się 8 kwietnia, ale z powodu śmierci i pogrzebu papieża Jana Pawła II, została przełożona o jeden dzień.

Ślub księcia Karola i księżnej Camilli

Ślub księcia Karola i księżnej Camilli

W czasie trwających uroczystości, wielką nieobecną była królowa, która ogłosiła, że nie weźmie udziału w ślubie cywilnym, bo istotniejsza jest dla niej rola głowy Kościoła Anglikańskiego niż rola matki.

Zobacz: Ostatnie zdjęcia księżnej Diany. Zrobiono je tuż przed tragicznym wypadkiem


Książę Karol i księżna Camilla całują się

Książę Karol i księżna Camilla całują się

Książę Karol i księżna Camilla

Książę Karol i księżna Camilla

Księżna Camilla i książę Karol

Księżna Camilla i książę Karol

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×