Robił sesje Meghan i Harry’emu, a teraz TO. Polski fotograf opublikował pierwszy portret Karola III. Idealne ujęcie nowego króla

Portret Karola III

Portret Karola III

Alexi Lubmirski, fotograf polskiego pochodzenia, który często pracuje z rodziną królewską, opublikował na swoim profilu pierwsze oficjalne zdjęcie Karola III. Oto portret króla.

8 września Wielka Brytania i inne kraje Wspólnoty usłyszały bardzo smutne wieści – po 70 latach panowania, zmarła 96-letnia królowa Elżbieta II. Jej następcą został książę Karol, czyli król Karol III, który został dziś oficjalnie proklamowany królem przez Radę Akcesyjną. W pierwszym orędziu do narodu zapewnił poddanych z całego świata o tym, że podejmie nowe obowiązki z szacunkiem i miłością.

Mówię do was dzisiaj z głębokim smutkiem. Gdziekolwiek mieszkasz w Wielkiej Brytanii – lub na całym świecie – postaram się służyć wam z lojalnością, szacunkiem i miłością. Uroczyście przyrzekam przestrzegać zasad konstytucyjnych w sercu naszego narodu. Moje życie oczywiście się zmieni, gdy podejmę nowe obowiązki. To także czas zmian dla mojej rodzin – oświadczył.

Objęcie tronu przez syna Elżbiety wiąże się z wieloma zmianami, między innymi modyfikacją tekstu hymnu Zjednoczonego Królestwa z Boże chroń królową na Boże chroń króla, czy wizerunku na banknotach.

Tymczasem Alexi Lubomirski, międzynarodowej sławy fotograf polskiego pochodzenia, opublikował portret nowego króla.

Pierwsze oficjalne zdjęcie króla Karola III

Alexi Lubomirski to jeden z najlepszych fotografów świata. Ma polskie korzenie, książęcy tytuł, żonę pół Włoszkę, pół Kubankę i dwóch synów. To on wykonał sesje narzeczeńską Meghan i Harry’ego, a następnie oficjalne zdjęcia ze ślubu książęcej pary. To również on stworzył przepiękne, intymne ujęcie pary na schodach prowadzących do East Terrace w zamku Windsor.

Wyszliśmy tam i mieliśmy może trzy i pół minuty by zrobić kilka szybkich ujęć, bo wszystko musiało być jak w zegarku. To był jeden z tych magicznych momentów, gdy jesteś fotografem i wszystko układa się jak trzeba. Powiedziałem: „Zanim wejdziecie, usiądźcie na tych schodach”. Usadowiła się między jego nogami. Była taka chwila, w której zaczęli się śmiać, bo byli totalnie wykończeni i szczęśliwi, że to w końcu koniec. Uchwyciłem jeden z tych pięknych momentów – opowiadał potem.

Teraz na jego profilu pojawiło się pierwsze zdjęcie Karola, jako króla Karola III.

Pod zdjęciem nie brakuje zachwytów. Internauci zgodnie przyznają, że Alexi po raz kolejny idealnie uchwycił bohatera swojego zdjęcia.


Alexi Lubomirski - portret Karola III

Alexi Lubomirski - portret Karola III

Karol III zaprzysiężony na króla

Karol III zaprzysiężony na króla

Proklamacja króla Karola III

Karol III zaprzysiężony na króla

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×