Szukaj

Pierre Cardin nie żyje. Świat mody pogrążył się w żałobie

Pierre Cardin nie żyje

Pierre Cardin nie żyje

Pierre Cardin nie żyje. 29 grudnia zmarła legenda świata mody. Wybitny projektant i wizjoner trendów miał 98 lat.

Tuż przed świętami media obiegła informacja o śmierci 50-letniej ikony wybiegów – Stelli Tennant. Dziś branża mody ponownie pogrążyła się w żałobie. Nie żyje Pierre Cardin.

Pierre Cardin nie żyje

Nie żyje znany francuski projektant Pierre Cardin. Mężczyzna swoim nowatorskim podejściem do mody zmienił oblicze lat 60. i 70., nadając projektom nowy, futurystyczny wygląd. O wielkiej tragedii poinformował dzisiaj francuska Akademia Sztuk Pięknych w oświadczeniu na Twitterze.

Dzień wielkiego smutku dla całej naszej rodziny, Pierre Cardin już nie istnieje. Wielki projektant mody, jakim był, przetrwał stulecie, pozostawiając Francji i światu wyjątkowe dziedzictwo artystyczne w modzie, ale nie tylko – napisali bliscy projektanta.

Pierre Cardin miał 98 lat. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Kim był Pierre Cardin?

Cardin, który urodził się we Włoszech w 1922 roku, ale w dzieciństwie wyemigrował do Francji, zmarł w szpitalu w Neuilly na zachodzie Paryża w wieku 98 lat. Pozostawił w żałobie nie tylko najbliższą rodzinę, ale także cały świat mody. Był znany nie tylko z ogromnego wyczucia mody i nowatorskich projektów, ale także ze smykałki do biznesu.

W Paryżu studiował architekturę, a jego projekty w dużej mierze inspirowane były kształtami geometrycznymi. Karierę rozpoczynał u boku między innymi Christiana Diora, a w 1950 roku zdecydował się otworzyć własny dom mody. Wokół swojego nazwiska zbudował prawdziwe imperium. Wykonywał bardzo sprytne posunięcia, które pozwoliły mu zaistnieć i rozbudowywać swoją markę na całym świecie.

Poza modą zajmował się także innymi biznesami. Był właścicielem restauracji, które znajdowały się w Nowym Jorku, Londynie, a nawet w Pekinie. Wśród jego licznych nieruchomości znajdował się zamek w Lacoste, w którym organizował festiwale teatralne.

Pierre Cardin był najstarszym żyjącym, znanym na skalę globalną projektantem mody, oraz najstarszym z pracujących. Jak na razie szczegółowe przyczyny śmierci projektanta nie są znane. Rodzinie zmarłego składamy kondolencje.


Pierre Cardin w styczniu 2020

Pierre Cardin w styczniu 2020

Pierre Cardin i Carla Fendi

Pierre Cardin i Carla Fendi

Pierre Cardin w 2011 roku

Pierre Cardin w 2011 roku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×