Nie żyje gwiazda Roxette. Druzgocące wieści rok po śmierci Marie Fredriksson

Roxette

Roxette

Fani Roxette w żałobie. Per Gessle poinformował o śmierci kolegi, który od początku towarzyszył grupie na scenie. Miał 60 lat.

9 grudnia 2019 zmarła Marie Fredriksson z Roxette. Wokalistka szwedzkiej formacji odeszła w swym domu z powodu nowotworu mózgu, z którym walczyła przez siedem lat. Dziś media obiegły informacje o śmierci muzyka, który od lat związany był z legendarną grupą.

Pelle Alsing z Roxette nie żyje

Nie żyje Pelle Alsing. Informację o śmierci perkusisty przekazał Per Gessle, który współtworzył Roxette. Na Twitterze opublikował poruszające oświadczenie:

Ze smutkiem informuję, że odszedł nasz ukochany Pelle Alsing. Był nie tylko niesamowitym i pomysłowym perkusistą, który pomagał nam tworzyć brzmienie Roxette od pierwszego dnia, ale był także najlepszym przyjacielem, jakiego można sobie wyobrazić, życzliwym i hojnym człowiekiem z największym biciem serca dla każdego – napisał artysta.

Pelle przez kolegów z grupy został zapamiętamy jako zabawny, bardzo ciepły i rodzinny:

Zawsze był najzabawniejszy ze wszystkich, ten z największym uśmiechem na twarzy. Ten, który najbardziej cię wspierał, kiedy miałeś wątpliwości. (…) Będzie mi naprawdę brakowało go o wiele bardziej, niż mogą powiedzieć słowa. Cała moja miłość kieruje się do jego żony, rodziny i przyjaciół.

Artysta zagrał na wszystkich płytach Roxette. Towarzyszył grupie w każdej trasie koncertowej do 2010 roku. Grał także z takimi skandynawskimi artystami jak: Niklas Strömstedt, Lisa Nilsson i Ulf Lundell oraz z zespołem Ratata.

Miał 60 lat. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Historia Roxette w skrócie

Roxette zasłynęło z przebojów It Must Have Been Love, Joyride, Listen To Your Heart i The Look. Sprzedali ponad 75 milionów płyt na całym świecie i wylansowali ok. 40 hitów.

Zespół w 2016 roku musiał przerwać trasę koncertową promującą ostatni album Good Karma po tym, jak lekarze poinformowali Marie Fredriksson, że jest zbyt chora, aby występować. Wówczas podjęto decyzję o zakończeniu działalności grupy.


Pelle Alsing z Roxette nie żyje

Pelle Alsing z Roxette nie żyje

Marie Fredrikson i Pelle Alsing w tle (Roxette)

Marie Fredrikson i Pelle Alsing w tle (Roxette)

Marie Fredrikson i Pelle Alsing w tle (Roxette)

Marie Fredrikson i Pelle Alsing w tle (Roxette)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×