Paweł Wilczak cierpi na szereg natręctw. Schorzenie utrudnia mu codzienne funkcjonowanie

Paweł Wilczak

Paweł Wilczak

Paweł Wilczak rzadko mówi o swojej prywatności. Aktor czasami robi jednak wyjątek i zdradza wybrane szczegóły ze swojego życia. Okazuje się, że cierpi na szereg schorzeń. Co mu dolega?

Paweł Wilczak to aktor doskonale znany polskim widzom. Wiele lat temu sporą rozpoznawalność przyniósł mu serial Na dobre i na złe oraz sitcom Kasia i Tomek. Od tamtej pory regularnie pojawia się na dużym ekranie w największych kinowych hitach. Może się pochwalić imponującą filmografią. Na swoim koncie ma role, za które został obsypany nagrodami. W 2003 roku został laureatem Wiktora w kategorii Najlepszy aktor, by zaledwie rok później odebrać statuetkę w tej samej kategorii na gali Telekamery.

Doskonale układa się nie tylko jego życie zawodowe, ale także prywatne. Na planie Kasi i Tomka poznał swoją wielka miłość – Joannę Brodzik. Od tamtej pory gwiazdorska para tworzy bardzo udany związek. Doczekali się dwóch synów, bliźniaków, Jana i Franciszka.

Na co choruje Paweł Wilczak?

Paweł Wilczak robi zawrotną karierę w świecie filmu, ale wielu jego fanów nie zdaje sobie sprawy z tego, że zmaga się z chorobą. Aktor cierpi na bezsenność, o czym mówił jakiś czas temu w rozmowie z Jastrząb Post. Okazuje się, że to niejedyne schorzenie, które utrudnia mu codzienne funkcjonowanie. O wszystkim opowiedział podczas swojej wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego.

Po wielu latach aktor w końcu postanowił przyjąć zaproszenie od programu króla TVN-u. Wszystko pod pretekstem premiery filmu Pan. T. Chociaż w studiu zawsze panuje dosyć luźna atmosfera, to Paweł Wilczak nie ukrywał, że nie za bardzo przepada za formułą show, jak i za samym prowadzącym, co zdecydowanie dał mu odczuć.

Udajesz głupszego, niż jesteś, a mnie to irytuje. Myślę, że jesteś szybki i to jest git, ale może powinieneś uprawiać jakiś sport – powiedział do prwadzącego.

Wilczak nie był dla Kuby zbyt łatwym rozmówcą i widać było, że panuje między nimi dosyć napięta atmosfera. Podczas wywiadu aktor nieoczekiwanie wspomniał także o swoich natręctwach, które towarzyszą mu każdego dnia. Wątek choroby odbił się szerokim echem w mediach.

Jestem zbudowany z natręctw. Wychodzenie z domu, sprawdzanie. Lubię mieć książki, obrazy, fotografie poustawiane tak, żeby miały pewien kontekst i formę całościowo. Lubię mieć bardziej porządek niż nieporządek, bo daje mi to poczucie fajności, pewnej estetyki… Zdecydowanie lubię mieć luźne bokserki – wyliczał Wilczak.

Partner życiowy Joanny Brodzik wyznał także, że podczas poruszania się po chodniku stawia stopy tak, aby nie nadeptywać na linie. Wyjawił, że gdy nadepnie na połączenie płyt chodnikowych, czuje dyskomfort.

Paweł Wilczak u Kuby Wojewódzkiego

Paweł Wilczak u Kuby Wojewódzkiego

Jeżeli chcecie zobaczyć cały wywiad z Pawłem Wilczakiem u Kuby Wojewódzkiego, to dziś o godzinie 23.55 będzie emitowana powtórka tego odcinka.

Czym jest nerwica natręctw?

Nerwica natręctw jest zaburzeniem psychicznym, które zaliczane jest do zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych ( OCD). Charakteryzuje się ona występowaniem u pacjenta natrętnych myśli (czyli myśli obsesyjnych) lub/i przymusowych zachowań (czyli zachowań kompulsyjnych).


Paweł Wilczak u Kuby Wojewódzkiego

Paweł Wilczak u Kuby Wojewódzkiego

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak na premierze filmu Pan T.

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak na premierze filmu Pan T.

Paweł Wilczak

Paweł Wilczak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×