Szukaj

Kim jest Paweł Tur? Gwiazdor wyborów Miss Polski 2020 miał poważny wypadek. Opowiedział o swojej tragedii

Kim jest Paweł Tur?

Kim jest Paweł Tur?

Paweł Tur jest jedną z gwiazd, która pojawi się podczas konkursu Miss Polski 2020. Zaśpiewa swój nowy singiel Wiosna. Kim jest ten utalentowany piosenkarz? 

Paweł Tur muzykę ma w genach. Miłością do tworzenia i występowania zaraził go ojciec, który grał na akordeonie i gitarze. Przekazał mu tyle samo wiedzy, ile sam posiadał. Później zapisał go do szkoły muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Na tym przygoda Pawła z muzyką się jednak nie skończyła.

Tur w liceum założył swój pierwszy zespół Centralna 57. Nagrał z nim 9 płyt, a także koncertował. Oprócz tego artysta spełniał się jako gitarzysta. Występował m.in. z Tymonem Tymańskim oraz Gienkiem Loską.

Paweł Tur: wypadek samochodowy. Co się stało?

Chociaż kariera Pawła świetnie się zapowiadała, kilka lat temu, gdy miał 25 lat, wydarzył się tragiczny w skutkach wypadek. Tur wracał z koncertu z Ząbkowic Śląskich. Samochód, którego był pasażerem, zderzył się czołowo z drugim pojazdem. Muzyk z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala we Wrocławiu. Wśród jego dolegliwości można wymienić m.in. stłuczenie klatki piersiowej, pęknięcie śledziony, a także złamanie obydwu nóg.

Lekarze przez wiele miesięcy walczyli, by Paweł Tur wrócił do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Mężczyzna w tym czasie mógł liczyć na pomoc bliskich. Wśród nich był m.in. jego ojciec, który wspierał go w wykonywaniu codziennych czynności, a także po tygodniu przywiózł do szpitala gitarę:

Zaczepiliśmy ją o taką rączkę do podciągania i próbowałem ruszać palcami po niej. Znajomi muzycy odwiedzali mnie i robili mi koncerty, a ja z nimi taki połamany. Ordynator przestrzegał mnie żebym nie forsował ręki, a ona zrosła się jako pierwsza — mówił w rozmowie z Super Expressem.

Muzyk dochodził do zdrowia przez wiele lat. Musiał nauczyć się na nowo m.in. jak stawiać kroki, a także trzymać łyżkę podczas posiłku. Ważną rolę w jego życiu odegrała wówczas muzyka, która pomogła mu wrócić do sprawności.

Solowa płyta Pawła Tura

Pod koniec 2020 roku na rynku pokazała się debiutancka, solowa płyta Pawła Tura pt. Wilk. To z niej pochodzą takie hity jak m.in. Pożegnanie, Wilk, Sen na jawie czy Tanki. Jak można przeczytać na stronie artysty, materiał zgromadzony na krążku to progresywny pop. Muzycznie płyta jest bardzo zróżnicowana, właściwie każdy utwór jest inny.

Znajdziemy tu nastrojowe ballady, „ciężką”, rockową gitarę w partiach solo, ale także subtelne dźwięki fortepianu. Teksty na płycie traktują o miłości, zawiści, a więc o ludzkich uczuciach. Niemało z nich dotyczy także ważnych problemów społecznych — czytamy na stronie internetowej artysty.

Paweł Tur: Instagram. Czy ma konto?

Tur prowadzi konto na Instagramie @paweltur_official, które wciąż zdobywa fanów. Na razie obserwuje je około 4,5 tysiąca internautów. Muzyk opublikował ponad 130 postów, w których pokazuje m.in. kulisy nowych projektów. Tak jak niedawno, gdy zapowiedział, że nagrywa teledysk do kolejnej piosenki.

Na Instagramie Pawła Tura nie brakuje też sesji zdjęciowych. Na fotografiach pozuje nie tylko sam, zdarza się, że towarzyszy mu gitara.

Na profilu artysty znajdziemy też zdjęcia z innymi gwiazdami. Na jednym z nich Paweł Tur pojawia się z Roksaną Węgiel. Muzycy spotkali się przy okazji premiery filmu Tajemniczy ogród, w którym to nastolatka użyczyła głosu jednej z postaci.

We wrześniu Paweł Tur gościł w Dzień Dobry TVN, gdzie wykonał jeden ze swoich przebojów. Gdy wyszedł ze studia, udostępnił w sieci zdjęcie, na którym pojawia się w towarzystwie pań prowadzących. Jak zdradził w opisie, Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga to jego dwie nowe fanki.

Tur jest także aktywny na Facebooku, gdzie również promuje swoją działalność artystyczną.

Gram i przy okazji patrzę w stronę nadchodzącego weekendu, bo będzie się działo! 😈 Czekacie? 🖤#paweltur #music…

Posted by Paweł Tur on Tuesday, January 12, 2021

Paweł Tur: dziewczyna. Z kim się spotyka?

Paweł Tur w listopadzie został zapytany o status swojego związku. Powiedział, że jest singlem. W rozmowie z Super Expressem dodał, że jeśli ma szansę poznać piękną dziewczynę, nie zamyka się na relacje damsko-męskie:

Jestem singlem, który czerpie z życia pełnymi garściami. Seks w moim życiu odgrywa ważną rolę. […] Jeśli mam możliwość poznać bliżej piękną i wartościową dziewczynę, nie zamykam się na relacje damsko-męskie.

Muzyk nie zaprzecza, że w przeszłości był w kilku związkach ze swoimi fankami. To właśnie z nimi stworzył dwa dłuższe, a jednocześnie bardzo udane relacje:

Miałem dwa dłuższe i bardzo udane związki z fankami, jeden czteroletni, a drugi pięcioletni. Były to fajne relacje, które choć się zakończyły do dziś miło wspominam.

Paweł Tur jest raczej typem romantyka. Dowodem może być fakt, że swój pierwszy raz przeżył w wyjątkowej scenerii, którą sam zaaranżował. Zaprosił swoją towarzyszkę na kolację, potem spacer:

Miałem 17 lat. Dziewczyna miała na imię Kasia. Chodziła do innego liceum. Była niesamowita i niezwykle barwna. Fascynowała mnie jej osobowość, sposób bycia oraz tatuaże. Nasz pierwszy raz był bardzo udany. Wynająłem pensjonat w górach. Zaprosiłem ją na romantyczną kolację, później poszliśmy na spacer, patrzeliśmy w gwiazdy, a potem sobie głęboko w oczy i oddaliśmy się namiętności. Wszystko wyglądało jak w filmie. Po dwóch miesiącach rozstaliśmy się.

Paweł Tur: wiek, wykształcenie

Tur w tym roku będzie świętować swoje trzydzieste drugie urodziny. Oprócz szkoły muzycznej ukończył studia dziennikarskie. Pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Karierę rozpoczął w zespole Centrala 57. Od niedawna działa jako solista.


Kim jest Paweł Tur?

Kim jest Paweł Tur?

Kim jest Paweł Tur?

Kim jest Paweł Tur?

Paweł Tur  wydał solową płytę

Paweł Tur wydał solową płytę

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×