Paweł Nowisz nie żyje. Zmarł gwiazdor „Kogla-mogla” i „Barw szczęścia”

Paweł Nowisz

Paweł Nowisz

Paweł Nowisz nie żyje. Zmarł aktor, któremu popularność przyniosły role w produkcjach takich jak m.in. Barwy szczęścia oraz Kogel-mogel. Miał 81 lat.

Paweł Nowisz był aktorem z wieloletnim doświadczeniem. W tym kierunku miał odpowiednie wykształcenie. W 1964 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na scenie zadebiutował 10 września 1964 roku. W kolejnych latach jego kariera nabierała rozpędu, a kreacje sceniczne doceniali profesjonaliści. Dowodem może być fakt, że w 1974 roku otrzymał dwa wyróżnienia: Nagrodę Artystyczną Wojewody Lubelskiego i nagrodę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie.

Nowisz występował nie tylko na scenie, ale także przed kamerami. Pierwszym filmem, w którym zagrał, był Indeks. Życie i twórczość Józefa M.. W kolejnych latach na swoim koncie zapisał udział w produkcjach takich jak m.in. Kuchnia polska, Dom niespokojnej starości oraz Różyczka.

Popularność przyniósł Pawłowi udział w serialu Barwy szczęściagdzie od 2010 roku wcielał się w rolę Fryderyka Struzika. Sympatię widzów zdobył też dzięki filmowi Miszmasz, czyli kogel-mogel 3, gdzie zagrał Józefa Goździka. Karierę łączył z życiem rodzinnym. Był mężem aktorki Wandy Wieszczyckiej-Nowisz.

Paweł Nowisz nie żyje. Zmarł aktor znany z Barw szczęścia i Kogla-mogla

Niestety w piątkowe popołudnie media obiegły smutne wieści, które na swoim Facebooku przekazała m.in. Ilona Łepkowska. Poinformowała, że Paweł Nowisz nie żyje. Napisała, że aktor nie doczekał premiery czwartej części filmu. Zmarł, zanim produkcja ujrzała światło dzienne:

Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz… Na premierę czeka wciąż „Koniec świata czyli Kogel-Mogel 4” z jego udziałem… Odbędzie się już niestety bez Niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów..

Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz… Na premierę czeka wciąż "Koniec świata czyli Kogel-Mogel 4" z jego…

Posted by Ilona Łepkowska on Friday, October 15, 2021

Na te doniesienia zareagowała także produkcja Kogla-mogla, która wydała oficjalny komunikat na Instagramie. Przypomniano, że aktor stworzył niezapomnianą postać Goździka:

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pawła Nowisza, wspaniałego aktora, który stworzył niezapomnianą postać Goździka. Dziękujemy za ostatnie wspólne chwile na planie czwartej części filmu „Kogel Mogel”.
Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Pawła Nowisza pożegnała również ekipa Barw szczęścia. We wpisie na Facebooku ujawniono, że praca z gwiazdorem była czystą przyjemnością:

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim. Przyjaciele z serialu „Barwy szczęścia

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i…

Posted by Barwy Szczęścia on Friday, October 15, 2021

Portal FilmPolski.pl podał, że aktor zmarł 15 października 2021 w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Na ten moment przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości. Rodzinie składamy serdeczne kondolencje.

Poniżej przypominamy zwiastun Miszmasz, czyli kogel-mogel 3, którego Paweł Nowisz był jedną z gwiazd.

 


Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×