Kolejny młodzieniec w kadrze Antoniego Macierewicza. Jest bardzo przystojny!

/ źródło: Youtube

Paweł Kurtyka - nowy szef Rady Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego

Paweł Kurtyka szefem Rady Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego

Kariera Edmunda Jannigera jako doradcy Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza była krótka i bezlitosna dla niego samego. 20-latek po niecałym miesiącu zrezygnował z pełnionej funkcji. Aktualnie wrócił do Ameryki i tam robi karierę polityczną.

Zobacz: Edmund Janniger robi karierę w Ameryce. Przedstawiają go jako… polskiego polityka i stratega

Antoni Macierewicz znowu pokazał, że ufa młodzieży i należy dawać jej szansę. Nowym szefem Rady Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego został Paweł Kurtyka – 25-latek z Krakowa. To już kolejna bardzo młoda osoba w szeregach nowego rządu Antoniego Macierewicza.

Kim jest Paweł Kurtyka?

Paweł Kurtyka jest synem zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Janusza Kurtyki. Według krytyków 25-latek nie ma doświadczenia niezbędnego na obejmowane stanowisko. Paweł Kurtyka natomiast twierdzi, że jego wiek jest atutem i posiada doświadczenie kierunkowe. Posiada tytuł magistra historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i ukończył inżynierię architektoniczną na Politechnice Krakowskiej. Od 6 lat jest również aktywnym uczestnikiem debaty publicznej – zaangażował się w III sektor i tam zdobywał kompetencje w zakresie zarządzania. Jest założycielem, a aktualnie Fundatorem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Fundacji dla Rzeczypospolitej Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej. Jest także członkiem redakcji kwartalnika Myśl.pl – zajmuje się geopolityką i bezpieczeństwem.

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej

25-latek rozpoczął własną drogę do kariery w polityce. Propaguje również historię: jest założycielem Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej. Aktualnie jest to największa organizacja studencka w Polsce o profilu konserwatywnym. Posiada 200 członków zrzeszonych  w 12 miastach akademickich na terenie kraju. Zajmuje się najnowszą historią Polski, m. in. upamiętnia Żołnierzy Wyklętych, ofiary stanu wojennego, prowadzi projekty związane z przeglądem aktualnego stanu państwa polskiego, w tym naukowe konferencje międzynarodowe. Paweł Kurtyka był prezesem stowarzyszenia od 2010 roku do 2014 roku.

Po zakończeniu kadencji w dalszym ciągu udzielałem się w życiu publicznym, jestem m. in. fundatorem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Fundacji dla Rzeczpospolitej oraz wchodzę w skład redakcji kwartalnika  mysl.pl, w którym zajmuję się zagadnieniami z zakresu geopolityki i bezpieczeństwa. – powiedział Paweł Kurtyka dla natemat.pl

Paweł Kurtyka - nowy szef Rady Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego

Paweł Kurtyka – nowy szef Rady Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego

Doświadczenie polityczne Pawła Kurtyki

Paweł Kurtyka brał udział w amerykańskim wyjeździe w sprawie Smoleńska organizowanym przez Antoniego Macierewicza i Anny Fotygi. Dzięki Ministrowi Obrony Narodowej otrzymał nominację do stanowiska, które objął.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×