Szukaj

Ile zarabiają kandydaci na prezydenta Warszawy? Te kwoty mogą Was powalić na kolana!

Paweł Kukiz będzie walczył o stołek prezydenta Warszawy

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe i coraz intensywniej toczy się debata o tym, kto na stanowisku prezydenta stolicy zastąpi Hannę Gronkiewicz-Waltz. Odpowiedź na to pytanie poznamy w następnym roku, ale już dziś do opinii publicznej trafiły oświadczenia majątkowe Pawła Kukiza, Pawła Rabieja, Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego, którzy będą walczyć o stołek prezydenta Warszawy.

Jak czytamy na łamach Super Expressu majątek Rafała Trzaskowskiego już w 2013 roku szacowany był na 2,2 ml złotych. W 2016 roku w swoim oświadczeniu majątkowym wykazał oszczędności w wysokości 230 tys. złotych oraz 8,2 tys. euro. Kandydat PO posiada również dwa mieszkania – jedno o wartości do 1 mln złotych, drugie do 900 tys. złotych, lecz obciążone hipoteką.

Natomiast Paweł Rabiej posiada oszczędności w kwocie 21,5 tys. złotych, 4,1 tys. euro oraz 5,2 tys. dolarów. Kandydat Nowoczesnej posiada dom o powierzchni 160 metrów kwadratowych oraz mieszkanie 74,5-metrowe. Ponadto może pochwalić się własną działalnością gospodarczą z zakresu szkoleń i doradztwa, a także udziałami w spółce o wartości 25 tys złotych. Rabiej posiada kredyt hipoteczny na kwotę 422 tys. złotych.

Kolejnym kandydatem w walce o ratusz zostanie prawdopodobnie Paweł Kukiz. Sylwetki Pawła pewnie nikomu nie trzeba przybliżać. Polityk zebrał na swoim koncie jedyne 7,6 tys. złotych, jednak posiada dom o pokaźnej wartości – 1,5 mln złotych, oraz mieszkanie i działkę – razem kolejne 365 tys. złotych. Paweł Kukiz jako Poseł na Sejm otrzymał 174,6 tys. diety i uposażenia poselskiego. Kandydat posiada samochód Audi Q7, oraz 389,3 tys. kredytu hipotecznego do spłaty, oraz 39 tys. kredytu gotówkowego.

Oficjalnego kandydata z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie znamy, jednak coraz głośniej mówi się w tym kontekście o wiceministrze sprawiedliwości – Patryku Jakim. Poseł wykazał w ostatnim oświadczeniu majątkowym 3 tys. złotych oszczędności, papiery wartościowe we wspólnocie majątkowej z żoną na kwotę 200 tys. złotych, akcje PZU, oraz Energa, a także mieszkanie 50-metrowe o wartości 200 tys. złotych. Jaki również posiada kredyt hipoteczny na kwotę 220 tys. zł.

Myślicie, że wystarczająco ciężko pracują, by gromadzić takie majątki?

Agata Duda ma już dość bycia pierwszą damą!? WYPROWADZI się od prezydenta?

Promienna Agata Duda na obiedzie u pary prezydenckiej Finlandii! Prezydentowa wyglądała jak Elza z „Krainy Lodu”!

 

Marta Kaczyńska i Andrzej Duda razem w Krakowie! Co tam robili? Dlaczego nie było z nimi Agaty?


Kto powinien Twoim zdaniem zostać prezydentem Warszawy?

×