Ostatni wywiad Pawła Królikowskiego. Opowiedział o walce z chorobą: „To są bardzo poważne sprawy”

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski w październiku udzielił poruszającego wywiadu dziennikowi Fakt. Czy wiedział, że to jego ostatnia publiczna rozmowa? Niektóre stwierdzenia brzmią jak pożegnanie.

Paweł Królikowski starał się chronić swoją prywatność, ale nie udało się mu ukryć przed fanami poważnych problemów ze zdrowiem.

W 2015 roku aktor przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Jak sam mówił, uratowanie życia zawdzięcza żonie, która zauważyła niepokojące objawy:  bóle i zawroty głowy, wymioty i kłopoty z widzeniem. Po operacji aktor przez dwa lata chodził o kulach. W grudniu 2019 roku Paweł Królikowski w ciężkim stanie trafił do szpitala. Tuż przed Bożym Narodzeniem znalazł się na oddziale neurochirurgii. Niestety, nie mógł spędzić świąt z rodziną. Nie wrócił już do domu. Zmarł dziś nad ranem. Miał 58 lat.

Paweł Królikowski – ostatni wywiad z aktorem

Paweł Królikowski w październiku udzielił swojego ostatniego wywiadu. Nie zabrakło słów o jego ukochanej żonie Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej.

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny – powiedział Paweł Królikowski w październiku w rozmowie z Faktem.

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł opowiadał także o tym, że w trudnych chwilach mógł liczyć na pomoc ze strony produkcji Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Polsat. To nie są obojętne dla mnie osoby i ja nie jestem im obojętny. Pracujemy razem od pięciu lat, więc staliśmy się jedną wielką rodziną. Kaśka Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Małgosia Walewska – oni są wszyscy fantastyczni. Znamy się nie od dziś. Jesteśmy wesołą kompanią, to są naprawdę świetni kumple, rozumiem się z nimi bez słów. W pracy w telewizji nie zawsze spotyka się fajnych ludzi, a ja jestem szczęściarzem. Mam wokół siebie wartościowe osoby, na których zawsze mogę polegać, szczególnie teraz, gdy nie czuję się najlepiej – mówił aktor.

O chorobie Królikowski wypowiadał się niechętnie, ale w wywiadzie dla Faktu zrobił wyjątek.

Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie.

Myślicie, że aktor przeczuwał, że to jego ostatni wywiad?


Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antoni Królikowski

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antoni Królikowski

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski w SPA

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski w SPA

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×