Prokuratura: „Wstępne wyniki sekcji zwłok prezydenta Adamowicza. Próbował się bronić”

Paweł Adamowicz bronił się przed atakiem

Paweł Adamowicz bronił się przed atakiem

Paweł Adamowicz próbował bronić się przed Stefanem W.

Paweł Adamowicz nie poddał się podczas ataku. Wstępna sekcja zwłok wyjawiła, że prezydent Gdańska próbował bronić się przed Stefanem W. w trakcie zamachu. Jakie odniósł obrażenia? Co było bezpośrednią przyczyną śmierci? Prokuratura ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanego prezydenta.

Śmierć Pawła Adamowicza rzuciła się cieniem na 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stefan W. zamordował prezydenta Gdańska z zimną krwią na oczach tysięcy osób zgromadzonych pod sceną.Choć natychmiast udzielono mu pomocy medycznej, a lekarze walczyli o jego życie przez długich pięć godzin, ich trud zdał się na marne. Prezydent nie przeżył, a cała Polska pogrążyła się w żałobie.

Jak donosi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, pojawiły się już wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanego Adamowicza. Z raportu wynika, że nie pozostał bierny podczas ataku i próbował się ratować:

(…) Dodatkowo były też dwie rany nadgarstka ręki lewej. Były to „rany z przekłucia”, czyli obronne – informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Stefan W. zadał prezydentowi trzy ciosy. Jeden w okolicach serca i dwa w okolicach jamy brzusznej. Bezpośrednią przyczyną śmierci był zaś najprawdopodobniej wstrząs postały w wyniku krwotoku, współistniejący z niewydolnością wielonarządową. Pełen raport wciąż nie trafił do informacji publicznej.

Paweł Adamowicz nie był pierwszym celem nożownika! Przerażające plany Stefana W. wyszły na jaw!

O ostatnich chwilach Pawła Adamowicza opowiedział załamany brat. „Nie sądziliśmy, że jest aż tak źle”

„Ciebie, Tatusiu, kocham bardzo mocno”. Żona Pawła Adamowicza wygłosiła mocne przemówienie, ale to słowa córki złamią wam serca

 


Paweł Adamowicz bronił się przed atakiem

Paweł Adamowicz bronił się przed atakiem

Paweł Adamowicz WOŚP

Paweł Adamowicz WOŚP

Paweł Adamowicz spotkał się z księżną Kate i księciem Williamem

Paweł Adamowicz spotkał się z księżną Kate i księciem Williamem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×