Pawła Adamowicza pożegnały tysiące ludzi. Znamy dokładną frekwencję. Imponująca liczba

Paweł Adamowicz frekwencja na pogrzebie

Ile osób pożegnało Pawła Adamowicza?

Pogrzeb Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej przyciągnął tłumy. Znamy frekwencję na pożegnaniu brutalnie zamordowanego prezydenta Gdańska. Kto towarzyszył mu w ostatniej drodze?

19 stycznia pożegnano tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy gdańszczan, gwiazd i postaci ze świata polityki. Ile osób przyszło na pogrzeb Pawła Adamowicza? Według Europejskiego Centrum Sprawiedliwości, w żałobnym pochodzie pojawiły się aż 53 tysiące ludzi.

Frekwencja na tym smutnym wydarzeniu okazała się ogromna. Wszyscy zebrani osobiście chcieli pożegnać Pawła Adamowicza, który został zamordowany z zimną krwią podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W internecie możemy znaleźć mnóstwo zdjęć tłumu przemieszczającego się ze świecami po ulicach Gdańska.

Pożegnanie Adamowicza rozpoczęło się o godzinie 12.00 w Bazylice Mariackiej. Spekuluje się, że w niedzielę możemy spodziewać się jeszcze większych grup żałobników, chcących pożegnać szanowanego w kraju i za granicą polityka.

Do godziny 20.00 potrwa żałoba narodowa w kraju.

Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza. Żegnają go osobistości ze świata polityki i mediów

Pogrzeb Pawła Adamowicza już dziś. Gdzie zostanie pochowany prezydent Gdańska?

Magdalena Adamowicz ze łzami w oczach żegnała męża. Ale to wzruszające listy córek zmarłego prezydenta najbardziej chwytają za serce


Ile osób przyszło na pogrzeb Pawła Adamowicza?

Ile osób przyszło na pogrzeb Pawła Adamowicza?

Urna z prochami Pawła Adamowicza na pogrzebie

Urna z prochami Pawła Adamowicza na pogrzebie

Jerzy Owsiak - pogrzeb Pawła Adamowicza

Jerzy Owsiak - pogrzeb Pawła Adamowicza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×