Szukaj

„Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza”: Padł niewyobrażalny rekord! Nie uwierzycie, ile udało się uzbierać!

Paweł Adamowicz - WOŚP

Paweł Adamowicz - WOŚP

Ile zebrano w puszce WOŚP Pawła Adamowicza?

Internauci zorganizowali zbiórkę na Facebooku by uczcić pamięć Pawła Adamowicza i jego zaangażowanie dla pracy wykonywanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kwota, którą planowani zebrać wynosiła zaledwie 1000 złotych. Zbiórka zakończyła się o północy 22 stycznia. Ile środków udało się zebrać ostatecznie? Ostatnia puszka prezydenta Gdańska zgromadziła nieprawdopodobną sumę.

Śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła Polską, ale nie poszła zupełnie na marne. Bestialski mord, którego dopuszczono się na prezydencie Gdańska podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej otworzył Polaków na dialog, wzbudził słuszne oburzenie i rozgoryczenie, a także zjednoczył ludzi w kraju przeciwko walce z nienawiścią. Artyści postanowili zorganizować koncert charytatywny, ale ich fani nie zamierzali siedzieć z założonymi rękami. Za pośrednictwem Facebooka zorganizowano symboliczną zbiórkę pod hasłem „zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP„. Inicjatywa odniosła skutki, których nikt nie mógł przewidzieć.

Zakładana kwota, którą planowano uzyskać dzięki zbiórce, wynosiła 1000 złotych. Szybko okazało się, że ta kwota będzie większa. Nikt nie spodziewał się jednak, że o północy 22 stycznia – w dniu, w którym według regulaminu portalu zbiórka miała się zakończyć – zebrana kwota będzie wynosiła 15 990 195 złotych. To ogromna kwota i bez wątpienia przysłuży się fundacji Jurka Owsiaka, który postanowił nie odsuwać się od zarządzania nią po ogólnopolskim proteście wśród fanów.

Paweł Adamowicz bez wątpienia byłby nie tylko zachwycony, ale również dumny z takiego odzewu.

Wpłacaliście datki?

Mocne słowa Magdaleny Adamowicz: „To jest odpowiedzialność TVP. Mojego męża zabiły słowa”

Lech Wałęsa zadziwił cały kraj. Tak ubrał się na pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska

Zrozpaczona matka nożownika z Gdańska apeluje do Polaków. Jej słowa wstrząsnęły całym krajem


Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP

Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP

Prezydent Gdańska dwukrotnie został dżgnięty nożem na scenie

Prezydent Gdańska dwukrotnie został dżgnięty nożem na scenie

Paweł Adamowicz WOŚP

Paweł Adamowicz WOŚP

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×