Ostatni wpis Pawła Adamowicza na Instagramie rozrywa serce. Opublikował go dosłownie na chwilę przed brutalnym atakiem

Paweł Adamowicz ostatni wpis

Paweł Adamowicz ostatni wpis

Ostatni wpis Pawła Adamowicza na Instagramie

Paweł Adamowicz był bardzo aktywny na Instagramie. Prezydent Gdańska od wielu lat grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, czym chwalił się w mediach społecznościowych. Ostatni wpis w serwisie społecznościowym opublikował kilka minut przed atakiem zamachowca.

Paweł Adamowicz od kilku lat był niezwykle aktywny w sieci. Regularnie na Facebooku i Instagramie publikował wpisy, w których dzielił się z obserwatorami ważnymi wydarzeniami na skalę kraju, świata i przede wszystkim swojego miasta.

O tym, że tak bardzo uwielbiał miejsce swojego zamieszkania, świadczyć mogą słowa, które wypowiedział na kilka chwil przed śmiercią:

Za to wszystko wam serdecznie dziękuję! Bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani! Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam!

W sieci był dumny także z tego, że po raz kolejny przyłączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak przeczytać możemy w opisie jednego ze zdjęć, udało mu się zebrać sporą sumę:

5613,11 zł – taką kwotę udało mi się zebrać w tegorocznym 27. finale WOŚP w Gdańsku. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do mojej puszki i pomogli pobić mój osobisty rekord – napisał prezydent.

Tego samego dnia prezydent udostępnił zdjęcie, które było zaproszeniem dla mieszkańców Gdańska i turystów do wspólnego świętowania tzw. Światełka do nieba. Włodarz miasta obecny był już na scenie i tylko czekał na to, aby oficjalnie zakończyć zbiórkę.

Światełko do nieba tuż tuż – napisał prezydent Gdańska w swoim ostatnim poście.

Kilka chwil po opublikowaniu ostatniego wpisu został zaatakowany. Pomimo operacji i walki o życie wielu lekarzy, którzy pragnęli ocalić jego życie, Adamowicz zmarł.

Dodajmy, że w wyniku śmierci mandat prezydenta zostaje wygaszony. Do chwili wyboru nowego prezydenta w przyspieszonych wyborach miastem będzie rządziła osoba wskazana przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Gwiazdy i politycy żegnają Pawła Adamowicza. Najbardziej poruszający jest wpis Andrzeja Dudy

Rodzina Pawła Adamowicza w żałobie. Pozostawił żonę i dwie córki. „Były dla niego całym światem”

Z OSTATNIEJ CHWILI: Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w zamachu


Paweł Adamowicz - ostatni wpis na Instagramie

Paweł Adamowicz - ostatni wpis na Instagramie

Paweł Adamowicz WOŚP

Paweł Adamowicz WOŚP

Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP

Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×