Paulo Sousa udzielił pierwszego wywiadu po opuszczeniu biało-czerwonych. Kibicom i zawodnikom nie spodobają się jego słowa

Paulo Sousa

Paulo Sousa

Paulo Sousa pod koniec grudnia zrezygnował z funkcji selekcjonera polskiej kadry narodowej w piłce nożnej. Dopiero teraz udzielił pierwszego wywiadu. Wyjaśnił, dlaczego zerwał kontrakt. Kibicom i zawodnikom nie będzie miło. 

Paulo Sousa, który był trenerem kadry narodowej w piłce nożnej, 26 grudnia oznajmił, że chce zrezygnować ze swojej funkcji. Swoją decyzję przekazał Cezaremu Kuleszy, który jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Poprosił o rozwiązanie obowiązującego go kontraktu. Wszystko za sprawą ciekawej propozycji, jaką otrzymał od innego klubu. Flamengo Rio De Janeiro złożyło my bowiem ofertę, którą bardzo chciał przyjąć. Sprawy nie udało się rozwiązać za porozumieniem stron, o co zabiegał selekcjoner.

Prezes PZPN wyjaśnił w sieci, że jego decyzja jest skrajnie nieodpowiedzialna i nie zamierza iść mu na rękę. Nie zgodził się na polubowne rozwiązanie kontraktu z Portugalczykiem.

Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN, z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem.

Paulo Sousa udzielił pierwszego wywiadu po porzuceniu reprezentacji

Polscy zawodnicy i kibice pokładali ogromne nadzieje w Paulo Sousie. Wierzyli, że uda mu się poprowadzić drużynę na nadchodzących Mistrzostwach Świata. Były już trener porzucił jednak zespół tuż przed barażami. Jakiś czas temu Super Express informował o tym, że Portugalczyk słono zapłacił za zerwanie kontraktu, a w umowie pomiędzy nim a PZPN pojawiły się zapisy, które chroniły na wypadek właśnie takich sytuacji, jak nagła rezygnacja z posady.

Paulo Sousa przeleje na konto Polskiego Związku Piłki Nożnej aż dwa miliony złotych! Na tyle bowiem Cezary Kulesza i jego ludzie wycenili odszkodowanie z tytułu przedwczesnego i kompletnie nieplanowanego rozstania z selekcjonerem- informował tabloid.

Były selekcjoner biało-czerwonych niechętnie mówił o tym co się stało, ale zdecydował się udzielić wywiadu telewizji RTP. Tam wyjaśnił, dlaczego podjął decyzję o porzuceniu reprezentacji.

Podjąłem decyzję o opuszczeniu reprezentacji Polski, by trenować najlepszy klub na świecie – powiedział Paulo Sousa.

Jego słowa nie są zbyt miłe i zarówno zawodnikom, jak i kibicom może zrobić się przykro.


Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Paulo Sousa | fot. ONS

Paulo Sousa | fot. ONS

Paulo Sousa | fot. ONS

Paulo Sousa | fot. ONS

Komentarze

 • jhgfgfhjg pisze:

  oszust

 • Bez jarmułki pisze:

  No faktycznie, bedzie nasxym pilkarza smutno w domowym jacuzxi albo porshe lub innym aparamencie za pare baniek, mi by było ;), teraz jeszcze maja na kogo zrzucic , ze na mhdtdxostwa nie pojada bo grajac po 15 lat w pilke oni nie wiedza co maja robic, teraz to i Adamiakowa moze poprowadzic reprezentacje albo Doda ( ktora bardzo lubie)

 • 123 pisze:

  a pies mu morde lizal

 • Bubuś pisze:

  Ja się jemu nie dziwię. Nasza reprezentacja miała już wielu trenerów i z żadnym nie odnieśli sukcesu. Oznacza to, że nie trenerzy byli słabi, tylko zawodnicy beznadziejni.

  • Gość pisze:

   To po ch** się brał za naszą reprezentację, dopiero dowiedział się jak nasi grają po podpisaniu kontraktu??

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×