Paulina Młynarska o 60-letniej aktorce, która urodziła bliźnięta: „Za stara na matkę,czyli publiczne prześwietlenie macicy”

Paulina Młynarska w obronie 60-letniej matki, która urodziła bliźnięta

Paulina Młynarska w obronie 60-letniej matki, która urodziła bliźnięta

Młynarska o 60-letniej matce bliźniąt

Historią 60-letniej aktorki, która urodziła bliźnięta żyje dzisiaj cała Polska. Dowiedzieliśmy się już, że to Barbara S., aktorka znana z serialów Klan i Ranczo. Jej przypadek nagłośnił Olgierd Łukaszewicz i to on ją reprezentuje w mediach oraz w walce o przyznanie dodatkowej emerytury na wychowanie bliźniąt.

W obronie 60-letniej matki bliźniaków stanęła również Paulina Młynarska, która napisała felieton na 0net.pl. Jest to odpowiedź na wszelką krytykę w stronę kobiety o ostrym tytule:

Za stara na matkę, czyli publiczne prześwietlenie macicy”

Na zarzuty na temat zastosowania zabiegu in vitro przez kobietę dziennikarka odpowiada:

Ciekawe, bo osobiście znam kilku facetów, którym zachciało się rodzicielstwa znacznie później niż w 60. roku życia. Są wśród nich starzy bogacze i stare dziady kościane. Wielu korzysta z renty i innych form państwowego wsparcia. MOPS -y, jak Polska długa i szeroka mogą pochwalić się imponującą dokumentacją rodzin, w których staremu ojcu Bóg dał dzieci, ale na dzieci już jakoś nie. Ktoś ich pyta, czy brali Viagrę, żeby te dzieci zmajstrować? Ktoś ich pyta czy to nie z in vitro? (…) Oczywiście nie. Wielu z nich, to także alimenciarze zasłaniający się wiekiem i niezdolnością do pracy. Ale też wielu, mimo wieku, a może właśnie dzięki niemu jest fantastycznymi ojcami. Dlaczego im wolno? A polskiej,  60-letniej aktorce nie? Dlaczego stający po jej stronie prezes stowarzyszenia branżowego, do którego owa aktorka należy, spotyka się z potępieniem?

Młynarska wyznaje, że chciałaby aby branża stanęła za nią murem, kiedy znalazła by się w jakimś kłopocie. Dodaje również, że w Polsce brakuje dzieci i ludzie powinni się skupić na tym, że to dobrze, że się rodzą. Pyta, co w tej sytuacji stało się z obrońcami życia, dlatego nie bronią kobiety, która cieszy się z z faktu, ze została mamą.

Zobacz: W jakich warunkach mieszka 60-letnia matka bliźniąt?

Są matki, które zdecydowanie mniej nadają się do tej roli niż zakochana w swoich maluchach 60-latka. Na przykład takie, które nigdy swoich pociech nie chciały, ledwie je tolerują, biją, warczą na nie i lżą od rana do nocy. To, że ktoś jest w tzw. „wieku rozrodczym” nie daje gwarancji dobrego rodzicielstwa.

Zarzuca dziennikarzom, że spekulują, że kobieta nie dożyje matury swoich dzieci, a nie myślą o tych babciach, które zostają rodzinami zastępczymi dla wnucząt i dają radę.

Mam nieodparte wrażenie, że tutaj wcale nie chodzi o dobro dzieci, których matka może nie mieć dość siły by sprostać trudom macierzyństwa. Tu chodzi o starą jak patriarchat potrzebę sprawowania kontroli nad kobiecą macicą. 

Młynarska uważa, ze samotna matka, bez względu na wiek powinna otrzymać wsparcie. Zgadzacie się z jej felietonem?

Zobacz: Olgierd Łukaszewicz zastępuje ojca dzieciom 60-letniej aktorki, która urodziła bliźnięta

Olgierd Łukaszewicz pokazał zdjęcie dzieci najstarszej matki w Polsce

Olgierd Łukaszewicz pokazał zdjęcie dzieci najstarszej matki w Polsce

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×