Szukaj

Paulina Krupińska o Strajku Kobiet. Z pewnością nie spodziewała się takich emocji w komentarzach

Paulina Krupińska

Paulina Krupińska

Paulina Krupińska zabrała głos w sprawie strajku kobiet w Polsce. Podczas gdy w większości padają hasła, że to jest wojna, jej post jest bardzo stonowany. 

Kiedy w ubiegły czwartek, 22 października, Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, co oznacza ni mniej, ni więcej, że kobiety w Polsce nie będą mogły przerwać ciąży w przypadku ciężkich wad płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, w kraju zawrzało.

Na palący temat wypowiedziała się już cała masa znanych i lubianych, wśród nich jest także Paulina Krupińska. Prezenterka nie spodziewała się jednak, że jej wpis wywoła taką burzę.

Paulina Krupińska komentuje Strajk Kobiet

Wśród gwiazd komentujących sytuację na ulicach Polski są gwiazdy krajowe, ale i zagraniczne. Strajk kobiet odbił się szerokim echem na całym świecie. Napisały o nim między innymi Dua Lipa i Miley Cyrus, a o ich zasięgach nawet nie dyskutujemy. Temat jest niezwykle palący. Polki w obronie swojej wolności wyszły z domów w środku szalejącej epidemii, nie chcąc dopuścić do tego, żeby za nie decydowano w najbardziej delikatnych kwestiach. Podczas protestów nie przebierają w słowach.

Na temat postanowiła wypowiedzieć się także Paulina Krupińska. Gwiazda nawołuje do szacunku, niezależnie od poglądów.

Kobiety, dziewczyny, Drogie Panie myśle o Was wszystkich czy idziecie w strajku, czy siedzicie w domu, czy jesteście za a może przeciw, to każda z Was jest ważna i każda ma prawo do swojej opinii.
Pragnę żeby nie było tutaj podziału tylko szacunek dla każdego
Dużo spokoju i dobrej nocy – napisała.

Jej wpis nie wszystkim internautkom przypadł do gustu. Podczas gdy jedne doceniają jej stonowany post:

 • O to, to, to…. Szacunek!
 • Na taki wpis czekałam.
 • Własnie tak, pani Paulino.

Inne krytykują.

 • O ten szacunek niestety ciężko. Dochodzi już nawet do bijatyk.
 • Nie zgadzam się i myślę, że jest bardzo infantylne stwierdzenie. (…) Jest to kwestia obrony praw człowieka, a nie opinia. I w tej kwestii nie ma kompromisu i szacunku dla tych, którzy uważają i wymagają, że jest ok, by skazać kobiety na cierpienia i śmierć. To nie opinia, to podstawowe prawa człowieka.
 • Szacunek – tylko nam wlasnie zostal odebrany! My chcemy szacunku – każda niech decyduje o sobie. A wg mnie ten opis wyzej to taki chwyt wedle zasady : zjeść ciastko i mieć ciastko.
 • Przepraszam, ale tak się nie da. Po prostu nie. Nie w tej kwestii.

Jak widać, zdania są podzielone, jedni krytykują za brak stanowczego potępienia zachowania obozu rządzącego, inni chwalą podejście Krupińskiej, twierdząc, że i tak wokół jest zbyt wiele agresji i złości. A jak Wam się podoba stanowisko Pauliny?


Paulina Krupińska komentuje strajk kobiet

Paulina Krupińska komentuje strajk kobiet

Paulina Krupińska w Dzień Dobry TVN

Paulina Krupińska w Dzień Dobry TVN

Paulina Krupińska w jesiennej stylizacji (Dzień Dobry TVN)

Paulina Krupińska w jesiennej stylizacji (Dzień Dobry TVN)

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Odebrany szacunek ??? Kto śmiał go odebrać ? Może Prezydent ? , rząd ? a może P Morawiecki / a może miasta i enigmatyczny KTOŚ ?? A najpewniej sami sobie go odebraliście puszczając sie na prawo i lewo ? A przynajmniej duża wiekszość z was ze SRAJKU . Przywróćcie sobie samym ów tak upragniony sz a c u n e k A może zatrudnijcie specjalistę od wizerunku a nie WYJCA który wam każe przeklinać i nieść na obsceniczne wyrazy i znaki . NIKT TAK SOBIE NIE ZASZKODZI JAK TY SAMA SOBIE Do polityki przecie jak w dym . TYLKO CO ZAMIERZACIE TAM ROBIĆ ???

 • Marta pisze:

  Mądra kobieta i do tego z klasą. Ja widzę tu b. jasne stanowisko. Brawo Paulina👍

 • Gość pisze:

  Prawo do zabijania dzieci to cywilizacja śmierci.Jak można mowić o prawach chcąc aborcji na żądanie. Serce się kroi,jestem matka trójki dzieci i dziękuję Bogu że mam

  • Gość pisze:

   Ja też jestem matką trójki dzieci, bardzo je kocham, ale wiem, ile wychowanie i wykształcenie ich wymaga ode mnie czasu i energii (choruję przewlekle od 24 lat). Jak miałabym wszystko pogodzić, gdybym teraz urodziła czwarte, zupełnie niepełnosprawne dziecko ? To są trudne wybory, ale czasem trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Czy o to w życiu chodzi, żeby z kobiety zrobić niewolnicę i uwiązać ja na zawsze w domu?

  • Gość pisze:

   Nikt nie walcyz o aborcję na żądanie, został usunięty kompromis który mówił o aborcji w przypadku wady płodu, nieuleczlnych chorób czy zagrożenia życia. Mają też zamiar wycofać aborcję leży gwałcie.

 • Godzio pisze:

  Ona zawsze była infantylna i na bakier z poglądami . Byle tylko się nie narazić.

 • Maria Klossi pisze:

  Bardzo mądry i z miłością do wszystkich ludzi komentarz…Ja można inaczej się do tego problemu odnieść.
  Respek i szacunek to kluczowe tutaj słowa.
  🌺👍

  • Gośćkama pisze:

   Odebrany został szacunek dla kobiety? A do zycia to wy „rozhisterizowane kobiety macie”? A do ttyle jest w Polsce ludzi niepełnosprawnych to im się nie naleźy szacunek? To ich zabijcie! Wykrzyczcie im ze są „zakałą świata”!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×