Gwiazda „Plebanii” została mamą! 42-letnia aktorka zdradziła płeć i imię dziecka. Jest też pierwsze zdjęcie maleństwa

Patrycja Szczepanowska urodziła

Patrycja Szczepanowska urodziła

42-letnia gwiazda Plebanii została mamą! Aktorka pochwaliła się pierwszym zdjęciem maleństwa i zdradziła jego imię. 

Patrycja Szczepanowska urodziła się 19 września 1979 roku w Białymstoku. Jest aktorką, producentką filmową i teatralną, scenarzystką oraz dramaturgiem. Na szklanym ekranie zadebiutowała w 2001 roku rolą w filmie Jak narkotyk. Rok później ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, a jej kariera ruszyła z kopyta. Zaczęła regularnie pojawiać się w popularnych polskich serialach, takich jak: M jak miłość, Sprawa na dziś, Na Wspólnej, Rodzinka czy Lokatorzy. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Poli Gabryś w Plebanii. Na planie serialu spędziła blisko 6 lat.

Szczepanowska w przeszłości współpracowała z Teatrem Polonia i Teatrem na Woli. Od 2010 roku związana jest z Och-Teatrem w Warszawie, a od 2014 z Teatrem Old Timers Garage w Katowicach. W międzyczasie pracowała również jako dziennikarka serwisu informacyjnego Obiektyw, który emitowany był na antenie TVP.

Gwiazda ma wiele talentów, które są doceniane przez środowisko artystyczne. W ubiegłym roku została nominowana przez gazetę Times Polska do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura za stworzenie scenariusza oraz wyreżyserowanie sztuki Sklep z facetami. W tym samym czasie została także laureatką konkursu dla scenarzystów TVN DISCOVERY TALENT za stworzenie mini-serialu Kwarantanna Love przy współpracy z Damianem Lu Wentą.

Patrycja Szczepanowska urodziła. Płeć i imię dziecka

Patrycja niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym i choć ma profil na Instagramie, rzadko publikuje nowe zdjęcia. Zdarzają się jednak wyjątki, tak jak na początku sierpnia tego roku, gdy udostępniła kadry, na których pozowała z wyraźnie zaokrąglonym brzuszkiem.

#mama #mamuśka #przyszlamama #kobiecość #kobietawpełni #macierzyństwo #ciąża #nowyrozdział #noweżycie

Aktorka postanowiła zachować dyskrecję i z dala od blasku fleszy wyczekiwała upragnionej pociechy. Okazuje się, że maleństwo jest już na świecie. Radosną nowinę przekazała świeżo upieczona mama, która kilka dni temu urodziła córeczkę. Dziewczynka otrzymała dwa imiona: Wiktoria Hiacynta.

Wychodzimy z małą Wiktorią Hiacyntą z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie do domu – napisała.

W dalszej części wpisu podziękowała lekarzom oraz pielęgniarkom, którzy otoczyli ją opieką w tym szczególnym czasie. Przyznała, że nie obyło się bez drobnych komplikacji.

Chciałam podziękować za wspaniałą opiekę nad nami. Szczególnie pani dr. Julii Zarębie-Szczudlik która zajmowała się nami od 7 miesiąca. Lepszego lekarza wyobrazić sobie nie można. Mądra, empatyczna, z dużą wiedzą i doświadczeniem .
Również wszystkim położnym i lekarzom pediatrom kontrolującym nasze pierwsze dni . Doradcy laktacyjnemu pani Basi Niezgodzie. Rzecz tak naturalna wydawać by się mogło jak karmienie piersią okazało się trudniejsze niż to sobie wyobrażałam. Pomoc okazała się skuteczna.
I jeszcze jednej wspaniałej lekarce z którą miałam do czynienia w ciąży, pani dr. Kamili Tańskiej że Szpitala Bielańskiego. Endokrynolog pierwsza klasa.
Jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczna za doskonałą opiekę w tym pełnym wyzwań czasie. Dziękuję.
#mama #nowezycie #zcórką #córeczka ##matkazcórką #imid #instytutmatkiidziecka #szczesliwamama #szczesciejestproste #podziękowania

Pod wpisem natychmiast zaroiło się od komentarzy z gratulacjami.

 • Paulina Holtz: Gratulacje, Pati!!! Rośnijcie zdrowo.
 • Magdalena Stużyńska: Gratulacje!
 • Olga Borys: Gratulacje.
 • Wspaniale.
 • Gratulacje dla dzielnej mamy i całus dla córci.

My również życzymy Patrycji i jej córeczce wszystkiego, co najlepsze.


Patrycja Szczepanowska urodziła

Patrycja Szczepanowska urodziła

Patrycja Szczepanowska urodziła

Patrycja Szczepanowska urodziła

Patrycja Szczepanowska urodziła

Patrycja Szczepanowska urodziła

Komentarze

 • Laki Paki ... 😎 pisze:

  Co ??? Płeć określiła ??? Jak to ? ! A którą to wybrała z 56-ciu❓🤔

 • M. pisze:

  Zawsze wydawało mi się, że późno zdecydowałam się na macierzyństwo, bo 1. dziecko urodziłam w wieku 29 lat, a kolejne mając 33, ale to co teraz te kobiety wyprawiają z późnym macierzyństwem to już w ogóle przesada. A potem chcą usuwać ciąże, bo dziecko ma wady. Ta aktorka jest moją równolatką. Po 40. 1 / 100 to zespół Downa. Miała wielkie szczęście, ale praw genetyki nie przeskoczymy 📈📋☯.

 • Gość pisze:

  Piękna, nie wygląda na 42 lata

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×