Wizyta Andrzeja Dudy w Katarze. Nie obyło się bez wpadki. Tym razem zawiniły arabskie media

Prezydent w Katarze

Prezydent w Katarze

Andrzej Duda i Agata Duda w Katarze. Para prezydencka za cel wizyty postawiła sobie zadbanie o bezpieczeństwo energetyczne Polski. Nie obyło się bez wpadki. Tym razem zawiniły arabskie media.

Jednym z obowiązków prezydenta Polski jest reprezentowanie interesów państwa poza granicami kraju. Andrzej Duda i Agata Duda polecieli do Kataru. Niestety podczas pobytu nie obyło się bez wpadki. Tym razem zawiniły arabskie media. Co się wydarzyło?

Wpadka podczas wizyty Agaty Dudy i Andrzeja Dudy w Katarze

Bezpieczeństwo energetyczne to główny temat podczas wyjazdu Andrzeja Dudy do Kataru. Prezydent ma m.in. uczestniczyć w niedzielę w forum gospodarczym i spotkać się z emirem Kataru, szejkiem Tamimem ibn Hamad as-Sanim oraz premierem, szejkiem Chalidem ibn Chalifa ibn Abd al-Aziz as-Sanim.

Wizyta prezydenta Polski Andrzeja Dudy i jego żony, Agaty, w Katarze była zapowiadana już od jakiegoś czasu. Na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej można przeczytać, jaki był plan odwiedzin w tym kraju.

Prezydent spotka się z Emirem Kataru, a także z premierem tego państwa. Weźmie udział również w polsko–katarskim okrągłym stole biznesowym. Głównymi tematami rozmów będą surowce, bezpieczeństwo energetyczne Polski i katarskie inwestycje w poszukiwanie nowych technologii pozyskiwania energii – napisano w komunikacie.

W sieci nie brakuje dokumentacji z podróży. Między innymi ze spotkania z szejkiem Tamimem Bin Hamadem Al Thanim.

Pierwsza dama odwiedziła między innymi Bibliotekę Narodową.

Wizyta w Katarskiej Bibliotece Narodowej, która także współpracuje z polską Biblioteką Narodową.

Nie obyło się jednak bez niezręczności. Na profilu informacyjnym Qatar Day na Facebooku pojawiło się zdjęcie żony prezydenta. Uwagę zwraca jednak podpis, w którym zrobiono błąd w jej nazwisku.

The First Lady of the Republic of #Poland her excellency Mrs. Agata Kornhauser-Doda was spotted alongside H.E. Prof. Khalid bin Ibrahim Al Sulaiti, G.M. of #Katara at the 11th Edition of the Dhow Festival.

Internauci są rozbawieni pomyłką, a post krąży w sieci. Udostępnił go m.in. profil Make Life Harder. Czu jednak wypada, żeby takie błędy pojawiały się podczas oficjalnych wizyt głów państwa?


Para prezydencka w Katarze

Para prezydencka w Katarze

Wpadka z nazwiskiem Agaty Dudy

Wpadka z nazwiskiem Agaty Dudy

Para prezydencka w Katarze

Para prezydencka w Katarze

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×