Mocne słowa Watykanu o Polakach na cztery dni przed ŚDM 2016. Dostało się PiS-owi

Papież Franciszek o aborcji

Papież Franciszek o aborcji

Papież Franciszek krytykuje polskich polityków

27 lipca do Krakowa przyjadą katolicy z całego świata, a wszystko za sprawą Światowych Dni Młodzieży 2016. Chociaż przygotowania trwają w najlepsze, we włoskich mediach aż huczy. Watykan potępia stosunek naszych polityków wobec muzułmanów.

Na 4 dni przed ŚDM Państwo Kościelne wystosowało komunikat, w którym wytyka Prawu i Sprawiedliwości ksenofobię i rasizm. Gazeta La Stampa opublikowała artykuł, w którym zarzuca nam nietolerancję wobec muzułmanów i uchodźców. Dziennik twierdzi, że nie jest to wynik niepokoju związanego z zamachami we Francji czy w Niemczech, a jest to celowa polityka, która ma doprowadzić do zamknięcia granic dla imigrantów.

Sztucznie podsycają strach przed muzułmanami, skomplikowane procedury i przepisy migracyjne, brak programu nauczania o odmiennych kulturach i religiach to główne zarzuty, z jakimi na kilka dni przed pielgrzymka papieża przyjdzie się zmierzyć rządowi Beaty Szydło – pisze włoska gazeta

Gazeta zdradza, że papież Franciszek zapewne nawiąże do kwestii uchodźców podczas wizyty na Światowych Dniach Młodzieży. 30 lipca w Krakowie przed zgromadzonymi wystąpi Syryjka. La Stampa podkreśla, że pomiędzy papieżem Franciszkiem a polskim kościołem są spore różnice. Dotyczy to także związków partnerskich.

Taki skandal?

Zobacz: Geje i lesbijki na Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie!

aPapież Franciszek - najpopularniejsze konta na Twitterze

Papież Franciszek krytykuje PiS


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×