Papież na walkę z koronawirusem przekazał wielką kwotę i zrobił challange księżom. Co na to o. Rydzyk?

Papież Franciszek, a koronawirus

Papież Franciszek, a koronawirus

Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się błyskawicznie. Papież Franciszek przyłączył się do walki z COVID-19, do której namawia też innych kapłanów i duchownych. O co zaapelował? Ciekawe, jak zareaguje na to ojciec Rydzyk.

Koronawirus po raz pierwszy został stwierdzony pod koniec ubiegłego roku, od tego momentu wywołał niemałe spustoszenie. Z każdym kolejnym dniem liczba osób zakażonych gwałtownie wzrasta. Obecnie jest prawie 1,5 mln chorych, wśród których ponad 300 tysięcy to osoby, które wyzdrowiały, ponad 80 tysięcy to ofiary śmiertelne.

Papież Franciszek wspiera walkę z koronawirusem. W jaki sposób?

Wiele osób przyłącza się do walki z koronawirusem. Prowadzone są zbiórki, które mają wspomóc służbę zdrowia, a także badania, które mają stworzyć szczepionkę zapobiegającą COVID-19. Pomocną dłoń wyciągają sportowcy, aktorzy, celebryci, zwykli obywatele. Niedawno dołączył do nich papież Franciszek, który zdobył się na piękny gest.

Zwierzchnik Kościoła Katolickiego utworzył fundusz na rzecz walki z koronawirusem, przekazując na ten cel 750 tys. dolarów (ponad 3 mln zł). Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc szpitalom, szkołom, domom opieki i innych placówek prowadzonych przez Kościół Katolicki w biednych krajach, które zostały dotknięte COVID-19.

Jak poinformowała agencja Fides w komunikacie rozpowszechnionym w Watykanie, papież zaapelował do kościołów na całym świecie o dołożenie swojej cegiełki do tego dzieła.

Papież Franciszek na Jasnej Gorze

Papież Franciszek wspiera walkę z koronawirusem. Zwrócił się także do polskich księży

Papież zwrócił się więc z prośbą o pomoc finansową nie tylko do lokalnych, ale także do polskich kościołów. Ciekawe, co na to ojciec Rydzyk, który niedawno sam prosił o wsparcie słuchaczy Radia Maryja. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, do słuchaczy zaapelował o wsparcie katolickich mediów w tym trudnym czasie.

Zobacz: Epidemia koronawirusa dotknęła media ojca Rydzyka. Duchowny prosi o wpłaty i skarży się na rząd


Papież Franciszek powitał Katy Perry i Orlando Blooma

Papież Franciszek powitał Katy Perry i Orlando Blooma

Policja zatruła się na ŚDM 2016

Policja zatruła się na ŚDM 2016

Papież Franciszek w Auschwitz-Birkenau

Papież Franciszek w Auschwitz-Birkenau

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×