Oficjalna okładka biografii księcią Harry’ego trafiła do sieci. Już sam tytuł nie wróży nic miłego dla Windsorów. Znamy datę premiery

Książe Harry

Książe Harry

Książę Harry w końcu wydaje długo wyczekiwaną biografię. Do sieci trafiła okładka jego książki. Już sam tytuł nie wróży nic dobrego. Jest też oficjalna data premiery. 

Książę Harry i Meghan Markle dwa lata temu podjęli decyzję o tym, aby zacząć życie na własny rachunek. Małżonkowie zrezygnowali ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej, a ich odważne posunięcie wywołało spory skandal. Na początku 2020 roku wydali wspólne oświadczenie, w którym zapewnili, że nadal będą wspierać królową, a rok po wyjeździe do USA udzielili kontrowersyjnego wywiadu. W rozmowie z Oprah Winfrey obnażyli konflikty rodu Windsorów.

Harry opowiedział między innymi o tym w jak złych relacjach jest z ojcem i starszym bratem. Król Karol III przez wiele miesięcy nie odbierał telefonów od syna. Meghan natomiast nie poskąpiła przykrych słów pod adresem Kate. Pojawiły się też zarzuty o rasizm ze strony Windsorów, co było naprawdę mocnym ciosem w monarchię.

Echa tych zwierzeń już nieco przycichły, a od kilku miesięcy bulwarowa prasa rozpisuje się o pamiętniku pełnym wspomnień Harry’ego. Właśnie pokazano okładkę i ujawniono datę premiery.

Pamiętnik księcia Harry’ego: data premiery

Książę Harry odkąd zrezygnował ze swoich funkcji w monarchii nie ma zbyt wielu tajemnic przed mediami i dosyć chętnie opowiada o tym, jak wyglądało jego życie za murami pałacu. Okazuje się, że to nie było usłane różami, co mocno wpłynęło na jego życie. Największą traumę spowodowała tragiczna śmierć matki, a także to, że jego relacje z bratem i ojcem z dnia na dzień ulegały pogorszeniu.

Fani rodziny królewskiej z wielką niecierpliwością oczekiwali na zapowiedzianą już jakiś czas temu oficjalną biografię księcia. Młodszy syn króla Karola III pomimo wielu kontrowersji, które jeszcze przed premierą wzbudza książka, nie wycofał się ze swoich planów. Do sieci właśnie trafiła okładka, a także oficjalna data premiery.

Książka o wymownym tytule Spare (co można tłumaczyć jako: zapasowy, wolny, niepotrzebny) do sprzedaży trafi 10 stycznia 2023 roku. Już sam tytuł zdradza, jak czuł się Harry w rodzie Windsorów.

Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki, gdy świat przyglądał się temu w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiało się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie od tego momentu. Dla Harry’ego to w końcu ta historia. Dzięki surowej, niezachwianej uczciwości „Spare” jest przełomową publikacją pełną wglądu, objawienia, samoanalizy i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy i miłości pomimo żalu – brzmi zapowiedź publikacji.

Czekacie na premierę? Ten pamiętnik może być naprawdę mocnym ciosem w royalsów.


Książę Harry - okładka biografii Spare

Książę Harry - okładka biografii Spare

książę William i książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II

książę William i książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II

Meghan Markle i książę Harry w siedzibie ONZ w Nowym Jorku

Meghan Markle i książę Harry w siedzibie ONZ w Nowym Jorku

Komentarze

 • Gość pisze:

  Może jednak z komentarzami poczekacie na książkę, i może nawet przed kolejnymi, ja przeczytacie… :))

 • Gość pisze:

  Jeszcze nie przebolal, że urodził się drugi? Przecież tak się cieszył , że nie jest niewolnikiem systemu jak ojciec i brat.
  Mówił, że jest „po prostu Harrym” a książkę podpisał tytułem.
  Oni oboje na każdym kroku udowadniają, że są parą rozkapryszonych bachorow, którym nigdy nic nie pasuje.

  • Gość pisze:

   A ty udowadniasz, że jesteś Idiotka, która ocenia treść książki po tytule. Nie masz pojecia do czego się tytuł odnosi, jaki jest kontekst, nie znasz treści, książka nawet nie ukazała się drukiem, ale ty jaz ja recenzujesz.

  • Gość pisze:

   Idiota to on jest, idiota, który z powodu byle jachtowki zdradza rodzinę.
   Ależ jego, i wycieraczki, gorzkie zale, że nie było „równego traktowania” az za bardzo pokazują czego dotyczy tytuł i treść.
   Facetowi nic w życiu nie wyszło, to tupie nóżka :))

 • Gość000 pisze:

  A w Polsce kiedy?

 • Gość ewa pisze:

  Co ta cyganka z nim zrobila pytzm sie?
  Jeszcze ma pretensje o rasizm ,nigdy z czarnego nie zrobisz bialego to jest prawda a nie rasizm.

 • Gość pisze:

  Bidulek, urodził się drugi

 • Gość pisze:

  Wstydu nie ma

 • Gość pisze:

  Czyli to go najbardziej boli, że jest drugim synem, a nie następca tronu.
  Swoją drogą to takie żałosne, niemal 40 letni facet, który wciąż przeżywa porażkę z dnia narodzin, w dodatku narodzin starszego brata.
  Inny by skorzystał z tego co dal mu los, z pieniędzy, pozycji, zdobył wykształcenie i zrobił coś sensownego ze swoim życiem. A ten poślubił szmate, która miała kto chciał, splodzil dwa rude, brzydkie prosiaki i skamle bo zmarnował życie na własne życzenie.
  Ale zamiast kopnac sciere w stary zad i naprawić wszystko, to ma pretensje do rodziny, bez której byłby co najwyżej ochroniarzem w markecie.

 • Gość pisze:

  Okładka i tytul świetne.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×