Pamiętacie jeszcze „20-letniego milionera”? Teraz ma na koncie… duży przekręt w Wielkiej Brytanii

Piotr Kaszubski

Fotografia: ONS

Piotr Kaszubski, szerzej znany jako 20-letni milioner, postanowił swoim kontrowersyjnym produktem do wybielania zębów, którego sprzedaży zabronił mu już polski Inspektorat Sanitarny, zdobyć rynek brytyjski. Jego bezpłatnymi próbkami za 1 funta zajął się jeden z brytyjskich tabloidów, Daily Mirror, do którego czytelnicy zaczęli słać skargi na firmę młodego Polaka.

Okazało się, że ci, którzy zdecydowali się na zamówienie darmowej próbki, po miesiącu musieli zapłacić prawie 120 funtów, czyli ok. 650 złotych! Zamawiając próbkę akceptowali bowiem regulamin promocji, w którym zobowiązywali się do miesięcznego abonamentu na produkt w wysokości 99 funtów powiększonej o koszty przesyłki w wysokości prawie 20 funtów. Nabrani przez firmę czytelnicy tabloidu twierdzą, że w momencie akceptacji transakcji, w załączonym regulaminie nie było podobnego zapisu. Nie trzeba dodawać, że mimo ściągania opłaty w pełnej wysokości, część klientów nie otrzymała zamawianego produktu do wybielania zębów. Sprawą firmy Piotra Kaszubskiego już się zajął tamtejszy UOKiK – Action Fraud, instytucja zajmująca się badaniem oszustw konsumenckich.

Firma Kaszubskiego jest zalewana przez reklamacje klientów z Wielkiej Brytanii do tego stopnia, że właściciel zaczął na gwałt szukać osoby, która odpowiedziałaby na całą korespondencję.

Piotr Kaszubski

Fotografia: screen z mirror.co.uk


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×