Nie tylko Kate i William będą sąsiadami Meghan Markle i Harry’ego! Kto jeszcze mieszka mieszka w Pałacu Kensington?

Pałac Kensington, kto mieszka obok księżnej Kate i księcia Williama?

Pałac Kensington, kto mieszka obok księżnej Kate i księcia Williama?

Kim będą sąsiedzi  Meghan i Harry’ego?

Książę Harry i Meghan Markle skupili się w pełni na swym królewskim ślubie, który odbędzie się za nieco ponad tydzień. Jednakże kiedy emocje opadną, nowożeńcy będą mieli nowy projekt na głowie – przenoszą się do większego, odrestaurowanego domu w pałacu Kensington. Oczekuje się, że Harry i Meghan zamienią swój dom w Nottingham Cottage z dwiema sypialniami, na większy apartament pałacowy, który może pochwalić się 21 pokojami.

Dom z pewnością byłby odpowiednim miejscem do założenia rodziny. Apartament, który jest obecnie zamieszkany przez księcia i księżną Gloucester, jest połączony z domem księcia Williama i Kate przez przylegające drzwi, co oznacza, że Harry i Meghan będą mogli odwiedzać parę i ich małe dzieci bez bycia zauważonym przez prasę, ilekroć będą chcieli.

Kuzynka Harry’ego i Williama, księżniczka Eugenia, niedawno przeprowadziła się do innej części pałacu – Ivy Cottage, wraz z narzeczonym Jackiem Brooksbankiem.

Kto mieszka (lub mieszkał) w Pałacu Kensington i kim są sąsiedzi księżnej Kate i księcia Williama? Sprawdźcie poniżej.

Kto mieszka w Pałacu Kensington?

Pałac Kensington, kto mieszka, kim są sąsiedzi Kate i Williama?

Pałac Kensington, kto mieszka, kim są sąsiedzi Kate i Williama?

Nie tylko księżna Kate oczarowała swoją ślubną suknią! Oto 10 najgłośniejszych kreacji na królewskich dworach!

Apartament 1A – Książę William i Kate

Pałac Kensington – Apartament 1A – księżna Kate i książę William

Pałac Kensington – Apartament 1A – księżna Kate i książę William

Prawdopodobnie najbardziej znani mieszkańcy Kensington Palace to książę William i Kate oraz ich małe dzieci – George, Charlotte i Louis. Kate z Williamem przeprowadzili się na stałe do Apartamentu 1A zeszłego lata, akurat w momencie, gdy George zaczął szkołę, a Charlotte rozpoczęła naukę w przedszkolu. Wcześniej mieszkali w luksusowym wiejskim dworku Anmer Hall w Norfolk, który był prezentem ślubnym od królowej.

Ich londyńska rezydencja, z której roztacza się widok na Hyde Park, była niegdyś domem dla księżniczki Margaret i jej męża, lorda Snowdona, ale nieruchomość została otwarta z 20 pokojami zamiast oryginalnych 30.

W posiadłości znajduje się pięć pokoi recepcyjnych, trzypokojowe apartamenty wraz z garderobami i łazienkami, a także szkółka nocna i dzienna, z której obecnie korzysta mały Louis. Przedszkole posiada przyległą sypialnię dla dziecięcej niani. Nowoczesne wyposażenie domu obejmuje ogrzewanie podłogowe, zaszyfrowaną sieć WIFI, projektor telewizyjny i schron.

Apartament 1 – Książę Harry i przyszły dom Meghan

Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe

Pałac Kensington – Apartament 1 – Książę Harry i Meghan Markle

Mówi się, że książę Harry i Meghan przeprowadzają się tuż obok Williama i Kate do Apartamentu 1. Nieruchomość była domem kuzyna królowej, księcia Gloucestera i jego żony księżnej Gloucester, ale para, której trójka dzieci już dorosła, była bardziej niż szczęśliwa, że ustępują miejsca Harry’emu i Meghan.

Gloucesterowie mają wprowadzić się do mniejszego, ale wciąż wygodnego apartamentu w pałacu, który wkrótce zostanie opuszczony przez prywatnego sekretarza królowej, sir Christophera Geidta.

Apartament nr 1 jest dużo lepszy od dwupokojowego domku Harry’ego i Meghan. Ma 21 pokoi, a także sąsiaduje z domem Williama i Kate. Ostatnie remonty są obecnie w toku. Mówi się, że Harry jest szczególnie chętny do przeprowadzki:

Ciągle się rozgląda i pyta, kiedy będzie gotowy, wydaje się, że bardzo się spieszy, żeby zamieszkać z Meghan – poinformował Daily Mail.

Ivy Cottage – Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Pałac Kensington – Ivy Cottage – Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Najnowszymi sąsiadami, którzy przybyli do pałacu Kensington, są księżna Eugenia i jej narzeczony Jack Brooksbank, których ślub odbędzie się w październiku. Eugenia, która mieszkała wcześniej ze swoją siostrą księżniczką Beatrice w Pałacu St James’s, wprowadziła się w zeszłym miesiącu.

Ich domek z trzema sypialniami jest nieopodal obecnego domu księcia Harry’ego i Meghan, czyli Nottingham Cottage. Bez wątpienia para da wskazówki Eugenii i Jackowi na dzień ślubu, kiedy nadejdzie czas 🙂

Apartament 10 – Księżniczka Michael i książę Michael of Kent

Księżniczka i książę Michael of Kent

Pałac Kensington – Apartament 10 – Księżniczka i książę Michael of Kent

Ten pięciopokojowy apartament jest domem dla księcia Michaela z Kentu i jego żony księżniczki Michael. Para mieszka w pałacu od lat 70., byli sąsiadami Diany, która mieszkała obok w łączonych Apartamentach 8 i 9.

Kentowie, którzy nie podejmują obowiązków ani nie angażują się w oficjalne funkcje rodziny królewskiej, znaleźli się pod ostrzałem w 2000 roku, kiedy okazało się, że nie płacą czynszu. Jej Wysokość płaciła kuzynowi 120 000 funtów za czynsz, podczas gdy on i jego żona zajmowali się cotygodniowym rachunkiem za media.

Członkowie parlamentu zażądali, aby zaczęli płacić czynsz za dzierżawę w wysokości 10 00 funtów miesięcznie w 2002 roku.

Wren House (obok Ivy Cottage) – książę i księżniczka Kent

Księżna Katherine i ksiażę Edward

Księżna Katherine i ksiażę Edward

Obok księżniczki Eugenie i Jacka mieszka kuzynostwo królowej, książę Kent i jego żona Katherine. Ich skromny dwupiętrowy domek, w którym niegdyś mieściła się obsługa pałacowa, wychodzi na otoczony murem ogród i jest nieco oderwany od pałacu. Jego nazwa pochodzi od Sir Christophera Wrena, głównego konserwatora pałacu.

Apartament 8 i 9 – dawniej zajmowany przez księżną Dianę

Tiara księżnej Diany przetopiona na pierścionek dla Meghan Markle

Pałac Kensington – Apartament 9 i 10 – księżna Diana

Księżna Diana mieszkała w apartamentach 8 i 9 nawet po rozwodzie z księciem Karolem. Jej synowie, książę William i książę Harry, zostali tam wychowani i uczęszczali do pobliskiego przedszkola i gimnazjum, zanim udali się do Eton College.
Według biografa Andrew Mortona, pałac był „rajem dla dzieci” z długimi korytarzami, lądowiskiem dla helikopterów i wieloma ogrodami na świeżym powietrzu, w tym jednym na dachu, gdzie rodzina spędzała wiele godzin.

Obecnie budynki są zajmowane głównie przez pracowników pałacu. Apartament 8 jest używany przez księcia Williama, Kate i księcia Harry’ego do realizacji swoich projektów. W tym celu obiekt został odnowiony, a także przekształcony w redakcję prasową na dzień, w którym Kate działała jako redaktor gościnny dla Huffington Post w lutym 2016 roku.

State Apartments – do wynajęcia

State Apartments w Pałacu Kensington

State Apartments w Pałacu Kensington

State Aparments of the Palace, otwarty dla publiczności, od dawna jest domem dla członków rozszerzonej rodziny królewskiej. W apartamentach mieszka również garstka emerytowanych wojskowych i personel.

Ujawniono tajemniczą wspólną cechę u Meghan Markle, księżnej Kate oraz księżnej Diany! Widać ją gołym okiem!

Wzruszona księżna Kate wysłała list do przyjaciółki Meghan Markle, a ona go opublikowała! Wruszające

Na ślubie Meghan i Harry’ego pojawi się siostra księżnej Diany! Zobaczcie jak wygląda dzisiaj


Pałac Kensington, kto mieszka, kim są sąsiedzi Kate i Williama?

Pałac Kensington, kto mieszka, kim są sąsiedzi Kate i Williama?

Pałac Kensington – Apartament 1A – księżna Kate i książę William

Pałac Kensington – Apartament 1A – księżna Kate i książę William

Wnętrza Apartamentu 1A w Pałacu Kensington, w którym mieszkają księżna Kate i książe William

Wnętrza Apartamentu 1A w Pałacu Kensington, w którym mieszkają księżna Kate i książe William

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×