Paco Rabanne nie żyje. Twórca słynnych perfum i projektant mody miał 88 lat

Paco Rabanne nie żyje

Paco Rabanne nie żyje

Paco Rabanne nie żyje. Media właśnie obiegła informacja o śmierci jedno z najsławniejszych nazwisk w świecie mody. Słynny projektant miał 88 lat.

Paco Rabanne nie żyje. Stacja BBC właśnie przekazała informacje o śmierci twórcy jednych z najpopularniejszych perfum i projektanta mody. Informacje o jego śmierci potwierdził już rzecznik hiszpańskiej grupy Puig, która jest odpowiedzialna za wytwórnię Paco Rabbane.

Świat mody żegna się w wieku 88 lat z Paco Rabbane, jedną z najbardziej wizjonerskich twarzy na wybiegach. Naprawdę nazywał się Francisco Rabaneda Cuervo i był znany ze swoich sukienek i perfum. Tworzył wielkie dzieła dla domów haute couture, takich jak Balenciaga czy Givenchy. Wśród jego najwybitniejszych kreacji znajdują się słynne siateczkowe sukienki, które wciąż są poszukiwane przez sklepy z używaną odzieżą. Według lokalnej prasy baskijski projektantodszedł w swoim domu w Portstall w Finisterre.

Paco Rabanne nie żyje

Paco Rabanne urodził się w 1934 roku w miejscowości Pasaia w Hiszpanii. Zaczynał jako projektant biżuterii dla domu mody Balenciaga. Dopiero w 1966 roku miał okazję przedstawić swoją premierową kolekcję ubrań, którą zatytułował Twelve Unwearable Dresses in Contemporary Materials. Był to wielki przełom w jego karierze. Sukienki powstały z niespotykanych na tamten moment materiałów, a sam pokaz wprowadził nową jakość. Modelki wyszły bowiem na wybieg przy akompaniamencie muzyki, co wcześniej się nie zdarzało.

Jego znakiem rozpoznawczym szybko stały się sukienki, które tworzył z plastiku, metalu, czy papieru. Jego wizjonerskie podejście do mody szybko opanowało największe światowe wybiegi.

Projektant znany był też ze słynnej linii perfum, które podbiły serca miłośników stylowych zapachów. Projektant był pionierem w sprzedaży ich przez internet. Wystartował z innowacyjnym projektem już w połowie lat 90. i jak wiadomo, wyprzedził swoje czasy i doskonale wyczuł rynek.

Śmierć Paco Rabanne skomentował prezes firmy Puig. Nie ukrywał, że bardzo go to zasmuciło.

Jest mi bardzo przykro z powodu śmierci pana Paco Rabanne. Historia współpracy Puig z twórcą sięga późnych lat 60. XX wieku i wypuszczenia perfum Calandre, stworzonych tuż po tym, jak projektant stworzył ‘12 sukienek ze współczesnych materiałów, nienadających się do noszenia – przekazał.

Paco Rabanne ze świata show-biznesu wycofał się w 1999 roku. Od tego roku bardzo rzadko pojawiał się na oficjalnych wyjściach. Jego nazwisko samo w sobie pozostało jednak marką światowej klasy.

Projektant był osobą niezwykle przesądną. Wierzył w astrologię i okultyzm. Miał też pewne poważne obawy związane z poznawaniem przestrzeni kosmicznej. Uważał, że jest medium, a jedną z jego wizji było to, że na przełomie wieków rosyjska stacja kosmiczna spadnie na Paryż.

Poniżej możecie zobaczyć jeden z pokazów Paco Rabanne.

W naszej galerii możecie zobaczyć kilka zdjęć z jego pokazów mody.


Paco Rabanne nie żyje

Paco Rabanne nie żyje

Pokaz Paco Rabanne

Pokaz Paco Rabanne

Pokaz Paco Rabanne

Pokaz Paco Rabanne

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×