Szukaj

Wyszły na jaw ostatnie słowa tragicznie zmarłej księżnej Diany! To co powiedziała nadal przeszywa serca jej fanów!

księżna Diana

księżna Diana

Ostanie słowa księżnej Diany

Prawie 21 lat od wypadku, w którym śmierć poniosła księżna Diana, dowiadujemy się, jak wyglądały jej ostatnie chwileXavier Gourmelon – jeden ze strażaków, który jako pierwszy dotarł na miejsce tragedii – opowiedział, w jakim stanie zastał Dianę i co od niej usłyszał.

31 sierpnia 1997 roku limuzyna, którą jechała była żona księcia Karola i jej kochanek Dodi al-Fayed, z potworną siłą uderzyła w ścianę tunelu Pont de l’Alma w Paryżu. W ułamku sekundy samochód zamienił się kupę złomu. Na miejscu bardzo szybko pojawili się strażacy. Jednym z dziesięciu ratowników udzielających pomocy poszkodowanym był Gourmelon:

Samochód w strasznym stanie – wspomina Xavier w wywiadzie udzielonym gazecie „The Sun” – Od razu zabraliśmy się do roboty, żeby sprawdzić, kto potrzebował pomocy i kto żył.

Xavier zajął się Dianą, która leżała z tyłu samochodu, na podłodze. Księżna próbowała się ruszać. Była ranna w ramię, ale uraz nie wydawał się poważny – nie było krwi, ani innych widocznych obrażeń. Na widok strażaka będąca w szoku Diana przemówiła:

Powiedziała do mnie: „Mój Boże, co się stało?” – opowiada Gourmelon.

Zaraz potem księżnej podano tlen i wydostano ją z wraku samochodu. Właśnie moment po uwolnieniu z auta serce Diany przestało bić. Księżna nie oddychała:

Przez kilka sekund robiłem jej masaż serca i znowu zaczęła oddychać – mówi Xavier – Szczerze mówiąc, myślałem, że przeżyje.  Z tego, co wiem, w karetce żyła. Ale potem dowiedziałem się, że zmarła w szpitalu. Bardzo się tym przejąłem.

Udzielając pomocy Dianie strażak nie wiedział, że ratuje członka brytyjskiej rodziny królewskiej i matkę następcy tronu. Kiedy przybył na miejsce widział tylko wrak i uwięzionych w nim ludzi, którzy czekają na ratunek. Kierowca samochodu – Henri Paul – już nie żył. Dodi Al-Fayed był w ciężkim stanie, ale jeszcze oddychał. Chwilę po przybyciu strażaków serce kochanka Diany przestało bić i zaraz po wydobyciu go z wraku, paramedycy potwierdzili, że mężczyzna nie żyje.

Zderzenie ze ścianą przeżył tylko Trevor Rees-Jones – ochroniarz księżnej. Mężczyzna był w strasznym stanie – uwięziony w zgniecionym aucie, z poważnymi obrażeniami twarzy, ale wciąż przytomny. Xavier Gourmelon wspomina, że nie można było go uspokoić:

Wciąż pytał o księżniczkę – „Gdzie ona jest? Gdzie ona jest?” – mówi o Rees-Jones Xavier.

Księżna Diana zmarła o 4 rano na skutek obrażeń wewnętrznych. Pomimo upływu czasu, jej śmierć nadal jest jednym z najbardziej wstrząsających wydarzeń współczesnej historii.

Księżniczka Charlotte to lustrzane odbicie małej księżnej Diany! Porównajcie tylko te dwa zdjęcia

Afera na królewskim dworze! Tylko JEDEN z synów księżnej Diany jest potomkiem księcia Karola?!

Niesamowite upamiętnienie księżnej Diany w filmie. Wybrali aktorkę, która wygląda jak jej klon!

Rodzina królewska usunęła legendarny pomnik księżnej Diany! Oburzeni Harry i William w mig zajęli się sprawą. Znamy finał!


Księżna Diana zginęła w mercedesie

Księżna Diana zginęła w mercedesie

Zmiażdżony mercedes, w którym zginęła księżna Diana

Zmiażdżony mercedes, w którym zginęła księżna Diana

Księżna Diana chora psychicznie

Księżna Diana chora psychicznie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×