Ujawniono ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Szczególną prośbę miała do Harry’ego. To może być trudne do realizacji

Książę Harry i królowa Elżbieta II

Książę Harry i królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II do samego końca uwielbiała księcia Harry'ego. Do wnuka miała szczególną prośbę. Biograf ujawnił ostatnie życzenie monarchini. 

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września. Informację o śmierci monarchini podano do wiadomości publicznej około godziny 19.30 czasu polskiego. Już kilka godzin wcześniej Pałac Buckingham wydał oświadczenie dotyczące jej nagle pogarszającego się stanu zdrowia. Wówczas wiadomo było, że można spodziewać się najgorszego. Niemal do samego końca matka króla Karola III pełniła swoje obowiązki względem korony. Zaledwie dwa dni przed śmiercią mianowała nową premier Liz Truss.

Królowa ostatnie tygodnie życia spędziła w posiadłości w Balmoral. Nie wszyscy członkowie rodziny zdołali jednak dojechać do Szkocji, by móc się z nią pożegnać. Wśród nich między innymi Harry, który miał z tego powodu spore wyrzuty sumienia.

Harry ma ogromne poczucie winy. Jest pełen smutku i żalu, że nie pożegnał się z królową […] Spotkali się kilka razy podczas Platynowego Jubileuszu królowej, ale nie spodziewał się, że to ostatni raz, kiedy ją widział – podał magazyn US Weekly.

Ostatnia wola królowej Elżbiety II. Jakie życzenie miała?

Królowa odeszła spokojnie w Balmoral, ale ostatnie 3 lata były dla niej niezwykle ciężkie. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy Harry i Meghan zdecydowali się opuścić szeregi rodziny królewskiej. Wywołało to spory skandal nie tylko w Wielkiej Brytanii. O decyzji wnuka królowej mówiło się na całym niemal świecie.

Rok po wyprowadzce do USA małżonkowie udzielili wywiadu Oprah Winfrey, w którym oszczędzili królową, ale nie powiedzieli nic pozytywnego o pozostałych członkach rodziny. Zaledwie kilka tygodni po słynnym wywiadzie królowa musiała zmierzyć się ze śmiercią swojego męża Filipa, przy którym czuwała do ostatnich chwil.

Pomimo tego, że Harry bardzo mocno naraził się swojej rodzinie, mówiąc publicznie o rodzinnych problemach, to królowa i tak miała darzyć wnuka wielką miłością i sympatią. Odejście z monarchii nie zepsuło ich silnej relacji, jak mówił królewski biograf. Portal Page Six opublikował wypowiedź Roberta Hardmana, który twierdzi, że życzeniem monarchini było, by książę Sussexu pogodził się z rodziną.

Królowa uwielbiała Harry’ego do samego końca, a Harry uwielbiał ją. Myślę, że była jednym z kanałów komunikacyjnych między Windsorem a Kalifornią, a jednym z jej najdroższych życzeń było, żeby Harry pogodził się z resztą rodziny – wyznał królewski biograf, Robert Hardman.

Myślicie, że Harry’emu uda się wypełnić ostatnią wolę jego babci?


Reklama z królową Elżbietą, księciem Harrym i Obamami

Reklama z królową Elżbietą, księciem Harrym i Obamami

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Komentarze

 • Gość pisze:

  Podczas pogrzebu, ebu na oczach całego świata ta rodzinka pokazała ole jest warta. Więcej wysiłku włożyli w próbę poniżenia Harrego niż w żałobę po krolowej. A to wszystko przed kamerami a do czego są zdolni bez kamer?

  • Gość pisze:

   Harry sam się ponizyl, najpierw szkalowal rodzinę razem ze swoją tłustą, stara mamuska. A potem przywlokl toto zezowate na pogrzeb babci.
   Powinien się cieszyć, że jego ściera nie dostała publicznie kopa w tłusty, wytarty odwlok

  • Gość pisze:

   CO? On wywiadów udziela, książki pisze, jego zona na nich pluje… Co ty prdlisz?

  • Gość pisze:

   25 września 2022 o 12:10
   Zocha, mówimy ci od dawna, zbieraj kasę, bo będziesz bulić.

  • Gość pisze:

   @ 12:10
   Tak, tak, czerp wiedzę z brytyjskich szmatlawcow.
   I fota.

  • Gość pisze:

   Jedyny szmatlawiec to meg.
   Ty zbieraj kasę na operację nóg, mózgu nie masz i zochuj swoją matkę

 • Gość pisze:

  Harry pewnie chciałby się pogodzić. Chciałby być „po prostu Harrym”. Ale daje się wodzić za nos psychopatce, która non stop pierze mu mózg. A trudno nie jest, bo Harry ma mózg wielkości orzeszka.

  • Daria pisze:

   Harry to najnormalnieszy człowiek w tej rodzinie. Wybrał doskonale.
   Ty myślę żeby dowartościować się dodajesz takie komentarze. A w spodniach pewnie 3cm wstydu 😂

  • Gość pisze:

   Harry to zakompleksiony biedaczyna z problemami emocjonalnymi o mózgu wielkości orzeszka.
   Wybrał panienke trzeciej kategorii, która inni wycierali podłogi. Teraz jego poprzednicy mają niezły ubaw bo on toto traktuje jak normalna kobietę :)))

  • Gość pisze:

   Oj Daria, widać, że szukasz rumaka, ale sorry, nie dla psa…

  • Gość pisze:

   25 września 2022 o 12:10&25 września 2022 o 12:15
   Zocha, kolejny raz ci przypominam, zbieraj kasę na wyroki sądowe.

  • Gość pisze:

   A ja przypominam; zochuj swoją matkę.
   I.zbieraj kasę na lobotomie, uwielbienie dla sciery to nic normalnego. Może coś ci we łbie rośnie?

 • Gość pisze:

  Gdyby Harry miał odrobinę rozumu to by wiedział, że to jest bardzo proste; wykopuje zezowata , wraca do domu i na kolanach błaga o wybaczenie.

  • Gość pisze:

   Sam chyba nie masz żony albo nigdy nikogo nie kochałaś prócz siebie i jady,żałosny jedtes

  • Gość pisze:

   Za żonę bierze się osobę godną szacunku, kochać taka scierke może tylko idiota

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×