Szukaj

Dlaczego Agata Kulesza wyszła w trakcie wręczenia Oscara dla “Idy”? Po latach wyjawiła sekret: “Już to opowiem, bo już mam dosyć plotek”

Agata Kulesza wyjawiła po latach, dlaczego wyszła z sali podczas wręczania Oscara dla Polski za film Ida, w którym zagrała główną rolę. Gwiazda ujawniła kulisy i tym samym po raz pierwszy oficjalnie zdementowała doniesienia z 2015 roku, którymi żyły polskie media.
Agata Kulesza Oscary

Oscary 2015. Wielka chwila. Paweł Pawlikowski odbiera z rąk Nicole Kidman Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny za Idę. Cała publiczność zgromadzona w Dolby Theatre bije brawa. Na miejscu są Agata Trzebuchowska i Agata Kulesza, które w historycznej dla polskiej kinematografii chwili… wyszły z sali.

Przypomnijmy: Agata Trzebuchowska i Agata Kulesza nie były na sali, kiedy ogłoszono, że “Ida” dostała Oscara

Dlaczego Agata Kulesza wyszła w trakcie wręczania Oscarów?

Kolorowa prasa przez lata spekulowała, że gwiazdy odgrywające główne role, zamiast towarzyszyć Pawlikowskiemu na miejscu, wolały wyjść na papierosa. Ile prawdy jest w tych doniesieniach? O to zapytał Kuba Wojewódzki, który w wczoraj wyemitowanym odcinku swojego show gościł Agatę Kulszę.

A ile prawdy jest w tym ciężkim newsie, że kiedy ten film dostawał Oscara, to ciężko w to uwierzyć, ale ty byłaś w kiblu?

Agata Kulesza po 4 latach zdementowała doniesienia, jakimi media żyły przez kilka tygodni. Gwiazda zdradziła, że owszem, wyszła z sali, ale kulisy całego zdarzenia wyglądają zupełnie inaczej, niż je przedstawiono po jej przylocie z Los Angeles:

Ja siedziałam bardzo daleko, na trzecim balkonie, prowadzący byli mali. Siedziałyśmy z Agatą Trzebuchowską… Już to opowiem, bo już mam dosyć plotek. Po prostu było tak. Masz ten program tego, co się będzie działo. I nasza kategoria miała być 13, a po 3. była duża przerwa reklamowa. Tak jest, że jak chcesz przerwę jakąś, to musisz wyjść w trakcie tej przerwy i wrócić w trakcie tej przerwy. Jak się nie wyrobisz, to cię nie wpuszczą. I my tak mówimy: “Dobra, teraz jest przerwa reklamowa, my mamy być 13, a tu trzecia się skończyła, jest chwila, to lecimy”. Wyszłyśmy. Ja poszłam rzeczywiście do toalety, Agata poszła do baru. Wyszłam z toalety i widzę na ekranie, że wychodzi Nicole Kidman. Mówię: “Super”. Idę dalej do Agaty, a ona mówi: “Wziąć te orzeszki?”, ja mówię: “Weź te orzeszki”. I tak na telebimie widzę, bo miała być kategoria “Film animowany”, wyświetla się “Timbuktu”. Ja mówię: “Timbuktu? Animowany?”. No i tak patrzymy na te orzeszki, odwracamy się po chwili i na telebimie widzę, jak Pawlikowski wstaje!

Zobacz: Co się stało z Agatą Trzebuchowską z “Idy”? Po Oscarach mówił o niej cały kraj, miała być światową gwiazdą. Czym się teraz zajmuje i jak wygląda?

Agata Trzebuchowska, Paweł Pawlikowski, Agata Kulesza - Oscary 2015 (Polacy na Oscarach)

Agata Trzebuchowska, Paweł Pawlikowski, Agata Kulesza – Oscary 2015

Aktorka nie ukrywa, że choć w chwili triumfu Pawła Pawlikowskiego nie siedziała na sali, wśród gwiazd, to i tak ogarnęła ją ogromna radość ze zwycięstwa Idy w jednej z najważniejszych kategorii:

A tam było dużo ludzi. Myśmy zaczęły się tak drzeć, tak biegać, i pobiegłyśmy w stronę tych drzwi, chociaż właściwie i tak lepiej było to oglądać na telebimie. I to był taki wyrzut energii. Ten chłopak z ochrony mówi: “Nie, niestety, nie mogę was wpuścić, przykro mi. Wiem, że ten film wasz dostał Oscara, ale nie mogę was wpuścić”. My więc odegrałyśmy taniec radości, cieszyłyśmy się z tymi ludźmi i później się zmęczyłyśmy. Usiadłyśmy na takiej ławce. I myśmy już siedziały takie zmęczone, i podszedł taki koleś do nas i mówi: “Wyście grały w tym filmie, który przed chwilą dostał Oscara?”, a my: “No”, a on: “Nie wyglądacie”. Myśmy już były zmęczone tym. I to tak było. Nie byłam w toalecie, tylko w korytarzu.

Podczas lotu powrotnego z Los Angeles do Warszawy, Kulesza i Trzebuchowska trafiły na pasażerkę z Polski, która ze wzruszeniem podziękowała im za role, jakie odegrały w filmie Ida:

A później był taki piękny powrót. Z Los Angeles, jak wracałyśmy przez Zurych, weszła taka pani do samolotu, i ta pani się popłakała w tym samolocie. Powiedziała, że: “Dziękuję paniom za ten film i za to, co zrobiłyście dla kinematografii polskiej”.

Zobacz: Poznajcie niesamowitą historię oscarowych kopert, w których znajdują się nazwiska zwycięzców [wideo]

Film Ida – o czym jest?

Przed złożeniem ślubów zakonnych Anna zgodnie z zaleceniem matki przełożonej odwiedza swoją ciotkę. Razem ruszają w podróż, która pomoże im obu odkryć, kim są – czytamy w opisie na łamach portalu Filmweb. Poniżej trailer.


Paweł, Pawlikowski, Agata Trzebuchowska, Agata Kulesza, Oscary 2015 (fot. ONS)

Paweł, Pawlikowski, Agata Trzebuchowska, Agata Kulesza, Oscary 2015 (fot. ONS)

Agata Kulesza

Fotografia: ONS

87th Annual Academy Awards - Arrivals
72nd ANNUAL GOLDEN GLOBE AWARDS - 2015 ArrivalsPaweł Pawlikowski i Nicole Kidman

Fotografia: ONS

Paweł Pawlikowski i Nicole Kidman

Co wolisz: Złote Globy czy Oscary?

×