Jennifer Lopez nie dostała nominacji do Oscara i jest afera. Akademia nie doceniła jej z prostego powodu

Dlaczego Jennifer Lopez nie ma nominacji do Oscara 2020?

Dlaczego Jennifer Lopez nie ma nominacji do Oscara 2020?

Jennifer Lopez była jedną z faworytek do nominacji do Oscara 2020, za drugoplanową rolę żeńską w filmie, za swoją kreację w filmie Ślicznotki. Niestety, Akademia ją pominęła. Internauci są oburzeni.

Jennifer Lopez brawurowo zagrała Ramonę, striptizerkę w filmie, którego scenariusz jest oparty na prawdziwej historii opisanej w artykule, który ukazał się w New York Magazine. Wyreżyserowała go Lorene Scafaria.

Lopez wciela się w rolę przywódczyni grupy oszustek, które okradają bogatych klientów nocnego klubu w Nowym Jorku. To na potrzeby tej produkcji gwiazda nauczyła się tańca erotycznego i na rurze. Była pewniakiem do Oscara za drugoplanową rolę kobiecą, zwłaszcza po tym, jak wyróżniono ją nominacją do Złotego Globu. Akademia jednak jej nie doceniła.

Oscary 2020: Jennifer Lopez bez nominacji. Dlaczego?

Jennifer Lopez była chyba najbardziej głośno komentowanym pominięciem na liście nominowanych do Oscara, ogłoszonej w poniedziałek rano w Los Angeles.

Po tym, jak zaczęła się pokazywać na promocji Ślicznotek już we wrześniu, wielu ekspertów spodziewało się, że będzie głównym pretendentem do nagrody dla aktorki drugoplanowej, za swoją kreację Ramony, zręcznej striptizerki, która okrada bogatych klientów.

Przez pewien czas niektórzy nawet zastanawiali się, czy Lopez może zdobyć tę nagrodę i swoją pierwszą nominację:

Oscar uwielbia, gdy gwiazda filmowa pokazuje nieoczekiwaną głębię, a Lopez miała wielu krytyków po swojej stronie – twierdzi jeden z amerykańskich krytyków filmowych.

Więc co się stało? Oto kilka wyjaśnień, dlaczego wszystko poszło nie tak.

Hustlers nie był w stanie przeprowadzić rebrandingu sezonu z nagrodami. Choć był to przebój kasowy, który zarobił w kraju ponad 100 milionów dolarów, nie zdobył w tym sezonie wielu nagród: nawet Złote Globy, z osobnymi kategoriami komediowymi, zaniedbały nominację dla Ślicznotek do nagrody głównej. Tak więc twórcy filmu musieli obejść się smakiem. Po raz kolejny mamy dowód, że tutaj nie ma 100 % faworytów.

Jennifer Lopez w filmie Ślicznotki

Jennifer Lopez w filmie Ślicznotki

Jennifer Lopez może się czuć rozczarowana. Po kilku uznanych występach w Selenie i Out of Sight, kiedy pojawiła się w filmach na wczesnym etapie swojej kariery, potem głównie utknęła w gwiazdorskich komediach romantycznych, co obniżyło jej noty u krytyków. Nawet te filmy nie były postrzegane jako jej chleb powszedni, ponieważ Lopez jest znacznie bardziej znana jako artystka wykonująca muzykę, sędzia w reality-show i celebrytka. Obniżyło to więc, w oczach Akademii, jej wartość aktorską.

Jeśli chodzi o uwagę Akademii i chęć zdobycia Oscara, trzeba mocno zbalansować pokorę i pewność siebie.

Musisz chcieć nagrody, ale nie za bardzo, abyś nie był postrzegany, jako wyrachowany i zbyt ambitny. Oto cały sekret i powód, dla którego J.Lo „przegrała” – twierdzi krytyk filmowy.

I to jest sprzeczne z naturą Lopez, która w swojej osobowości gwiazdy już nie ma umiaru i chce sięgać po wszystko. Nie spodobało się to Akademikom, więc nie dali jej szansy na zdobycie statuetki.

Jennifer Lopez bez Oscara. Reakcje internautów

Pominięcie Jennifer Lopez w nominacjach do Oscarów 2020 obiło się szerokim echem, jej fani nie mogą przeboleć, że ich idolka nie została doceniona.

  • Niesprawiedliwe. JLo Powinna dostać nominację.
  • To jej najlepsza rola w karierze! Zapracowała na nominację!
  • Jennifer Lopez. I tak jesteś najlepsza.
  • Dla mnie i tak masz Oscara. JLo – najlepsza – piszą fani.

Zobacz: Gorąca jak wulkan Jennifer Lopez skończyła 50 lat! Z tej okazji wybraliśmy jej najseksowniejsze zdjęcia! Przy piątym wymiękniecie, ale to ostatnie jest największą petardą!

Oscary 2020: nominacje dla aktorki drugoplanowej

Z kim J.Lo przegrała w walce o Oscara? Oto gwiazdy, które mają szansę otrzymać statuetkę od Amerykańskiej Akademii Filmowej:

  • Kathy Bates, Richard Jewell
  • Laura Dern, Historia małżeńska
  • Scarlett Johansson, Jojo Rabbit
  • Florence Pugh, Małe kobietki
  • Margot Robbie, Gorący temat

Trochę żałujemy, że raczej nie zobaczymy zmysłowej J.Lo na ceremonii wręczenia Oscarów. Na szczęście o statuetkę zawalczy polski kandydat, film Boże Ciało. Trzymamy kciuki za naszego kandydata.


Jennifer Lopez pokazuje środkowy palec (f*ck you)

Jennifer Lopez pokazuje środkowy palec (f*ck you)

Jennifer Lopez na premierze Hustlers

Jennifer Lopez na premierze Hustlers

Jennifer Lopez w lateksowej sukience promuje film Hustlers

Mandatory Credit: Photo by Eric Charbonneau/REX (10371927ad) Jennifer Lopez STXFilms HUSTLERS Photo Call, Beverly Hills, USA - 25 August 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×