Szukaj

Będzie Oscar 2019 dla “Zimnej wojny”? Znamy decyzję Amerykańskiej Akademii!

Zimna Wojna z szansą na Oscara

Czy Zimna wojna jest nominowana do Oscara 2019?

Będzie Oscar 2019 dla filmu Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego? Polski kandydat trafił na skróconą listę filmów nieanglojęzycznych walczących o nominację do najważniejszej statuetki w świecie filmu. Kiedy oficjalnie zostaną ogłoszone nominacje? 

Nominacje do Oscarów 2019: film nieanglojęzyczny

Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego to niekwestionowany filmowy hit mijającego roku. Nie tylko otworzył on Joannie Kulig drzwi do światowej kariery, ale także reżyserowi dał szansę na drugiego Oscara!

Amerykańska Akademia Filmowa każdego roku na kilka tygodni przed prezentuje wstępną listę filmów. Wśród nominowanych w kategorii  Najlepszy film nieanglojęzyczny znalazł się właśnie obraz Pawlikowskiego. W walce o nominację stanęło 87 produkcji z całego świata. Do kolejnego etapu przeszło 10 z nich. Zimna wojna o Oscara 2019 powalczy z następującymi produkcjami:

  • Winni (Dania),
  • Złodziejaszki (Japonia),
  • Roma (Meksyk),
  • Płomienie (Korea Południowa),
  • Sny wędrownych ptaków (Kolumbia),
  • Werk ohne Autor (Niemcy),
  • Ajka (Kazachstan),
  • Kafarnaum (Liban).

Ogłoszenie nominacji do Oscara 2019 zaplanowane jest na 22 stycznia, zaś sama gala odbędzie się 25 lutego w Los Angeles.

Przypomnijmy, że nie tak dawno Paweł Pawlikowski zdobył pięć prestiżowych statuetek podczas Europejskich Nagród Filmowych. Za Zimną wojnę otrzymał także m.in. 4 Złote Lwy, Srebrną Żabę na Camerimage oraz Złotą Palmę w Cannes.

Czy Pawlikowski powtórzy sukces z 2015 roku, kiedy to podczas oscarowej gali odebrał złotą statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny Ida?

Ciężarna Joanna Kulig zrobiła niezłą scenę na oczach ludzi! Piszczała i krzyczała, a wszystko uchwyciły kamery! [WIDEO]

Europejskie Oscary rozdane! Polacy rozgromili cały festiwal! Nie tylko „Zimna wojna” triumfowała! [WIDEO]

Sroga Anna Wintour zachwycona Joanną Kulig! Polka została gwiazdą amerykańskiego „Vogue’a”!


Będziesz oglądać rozdanie Oscarów?

×