Szukaj

Polska jednak triumfuje na Oscarach 2019! Dostaliśmy statuetkę w jednej z najważniejszych kategorii! Jak to się stało?

Oscary 2019 Polska

Oscary 2019 Polska

Oscary 2019 – Ludwig Göransson jest w połowie Polakiem

Oscary 2019 nie był szczęśliwy dla twórców Zimnej Wojny. Okazuje się jednak, że w ręce Polaków ostatecznie trafiła jedna z najważniejszych statuetek gali. Wśród nagrodzonych znalazł się bowiem kompozytor Ludwig Göransson, który ma polskie korzenie. Kim jest? 

Ludwig Göransson to kompozytor, który podczas 91. ceremonii wręczenia Oscarów odebrał statuetkę za muzykę do filmu Czarna Pantera. Okazuje się, że mężczyzna jest w połowie Polakiem. Chociaż urodził się w Szwecji, jego mama pochodzi z Warszawy.

Sekret ten zdradził w jednym z wywiadów. Zapytany przez dziennikarzy przed Złotymi Globami o film, który zrobił na nim spore wrażenie przyznał, że jest to Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego:

Właśnie widziałem Zimną Wojnę, który jest niewinnym filmem, który jest opowiedziany muzyką. Jest niezwykle silny i emocjonalny dla mnie, ponieważ jestem w połowie Polakiem. Spędziłem tam sporo czasu i był on dla mnie niezwykle emocjonujący.

Oscar to nie pierwsza ważna nagroda na jego koncie.  Singiel This Is America spotkał się z uznaniem i wyróżnieniami. Utwór ten zdobył dwie nagrody Grammy odpowiednio za nagranie roku i piosenkę roku.

Kim jest Ludwig Göransson?

Ludwig Göransson urodził się i wychował w Linköping w Szwecji. Naukę muzyki rozpoczął w młodym wieku. Ukończył Royal College of Music w Sztokholmie. W 2007 roku przeniósł się do Los Angeles, aby studiować na University of Southern California Scoring. Przeprowadzka do USA okazała się być to strzałem w dziesiątkę, ponieważ od tego momentu jego kariera wystrzeliła jak z procy. Oprócz Czarnej Pantery współtworzył muzycznie również takie tytułu jak Ponad wszystko oraz Creed II.

 

Pierwszy wywiad z Joanną Kulig po Oscarach 2019! Nie zabrakło gorzkich słów!

Julia Roberts nie zaszczyciła obecnością czerwonego dywanu na Oscarach 2019. Pojawiła się za to na scenie i skradła wieczór!

Oscary 2019: Na after party Eltona Johna więcej gwiazd niż na czerwonym dywanie! Christina Ricci, Caitlyn Jenner, Paris Hilton, Katheryn Winnick, Heidi Klum, Nicole Scherzinger

 

 


Ludwig Göransson - Oscary 2019

Ludwig Göransson - Oscary 2019

Ludwig Göransson - Oscary 2019

Ludwig Göransson - Oscary 2019

Ludwig Göransson - Oscary 2019

Ludwig Göransson - Oscary 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×