Szukaj

Oscary 2019: Nowa kategoria w Oscarach. Akademia postanowiła nagradzać…

Oscary 2019 zwycięzcy, nominacje

Oscary 2019. Pojawiła się nowa kategoria

Wygląda na to, że Oscary 2019 będą historyczne. Akademia ogłosiła niedawno w otwartym liście do wszystkich fanów, że w przyszłym roku wprowadzone zostaną ogromne zmiany nie tylko w sposobie prowadzenia i ogólnym wyglądzie rozdania nagród, ale również w kategoriach. Od 2001 roku nie dodano żadnej nowej kategorii – ostatni był film animowany – więc jest to spore wydarzenie w branży filmowej.

W środę, C.E.O Dawn HudsonJohn Bailey ogłosili trzy ogromne zmiany. Transmisja z gali będzie skrócona do trzech godzin, a sama ceremonia odbędzie się dużo wcześniej. Najważniejsze jest jednak wprowadzenie nowej kategorii: Outstanding Achievement in popular film, czyli nagroda za “wyjątkowe osiągnięcia w kinie popularnym”. Innymi słowy – na statuetkę ma teraz szansę każdy blockbuster.

Jak twierdzą fani, nowa kategoria została zainspirowana filmem Black Panther, który według specjalistów jest filmem o największym zabarwieniu kulturalnym tego roku i zasługuje na nagrodę. Najwyraźniej w kategoriach dotyczących gry aktorskiej, muzyki czy zdjęć nie udało się go nominować, ale wszystko jeszcze przed nami!

Disney, który wyprodukował Czarną Panterę mocno lobbuje w mediach i kręgach branżowych, w celu uzyskania nominacji dla produkcji – nie tylko za jej “walory estetyczne i techniczne”, ale również dlatego, że był ukłonem dla kultury afroamerykańskiej.

Myślicie, że uda im się wywalczyć sobie statuetkę?

 

Oscary 2018: Jennifer Lawrence i Jodie Foster bezlitośnie zażartowały z Meryl Streep na oczach milionów! Zobaczcie reakcję gwiazdy [WIDEO]

Oscary 2018: Co gwiazdy znalazły w torbie prezentowej? Wszystkie upominki są warte FORTUNĘ! [WIDEO]

Oscary 2018: Frances McDormand została najlepszą aktorką. Przypominamy jej najgłośniejsze role i nagrody


Co wolisz: Złote Globy czy Oscary?

×