Oscary 2019: Joanna Kulig i „Zimna Wojna” coraz bliżej nominacji! Jakie szanse mają Polacy?

Oscary 2019 Polska

Oscary 2019 Polska

Oscary 2019: szanse Zimnej wojny i Joanny Kulig

Nominacje do Oscarów 2019. Szanse filmu Zimna wojna i Joanny Kulig. Czy Polacy zawalczą o najważniejszą nagrodę w branży filmowej?

Joanna Kulig i Paweł Pawlikowski z niecierpliwością wyczekują jutrzejszego dnia. Choć zbieranie głosów członków Akademii Filmowej zakończyło się w zeszłym tygodniu, to oficjalne informacje zostaną podane właśnie jutro, tj. 22. stycznia. Już za kilkanaście godzin dowiemy się, czy Polka zawalczy o najważniejszą nagrodę filmową na świecie.

Zimna Wojna okazała się hitem na festiwalu w Cannes. Potem machina ruszyła i o produkcji Pawlikowskiego zrobiło się głośno na całym świecie. Do tej pory film zdobył uznanie krytyków nagród BAFTA (Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych) – jest bowiem nominowany w czterech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia i najlepszy scenariusz oryginalny. Gala rozdania odbędzie się 10 lutego w Londynie.

Kolejnym sukcesem było odebranie statuetki za najlepszy film nieanglojęzyczny podczas London Critics' Circle Awards 2019. Wszystkie wymienione wyżej sukcesy skłaniają krytyków do jednego wniosku – Zimna Wojna i Joanna Kulig powinny być nominowane do Oscarów 2019.

Oby mieli rację! Trzymamy kciuki!

Joanna Kulig na okładce polskiego „Vogue”! Jest piękniejsza niż kiedykolwiek!

Joanna Kulig w amerykańskim serialu! Mamy pierwszy zwiastun produkcji z udziałem Polki [WIDEO]


Joanna Kulig - Critics' Choice Awards

Joanna Kulig - Critics' Choice Awards

Joanna Kulig - Złote Globy 2019 after party

Joanna Kulig - Złote Globy 2019 after party

Joanna Kulig i Claire Foy na imprezie przed Złotymi Globami 2019

Joanna Kulig i Claire Foy na imprezie przed Złotymi Globami 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×