Szukaj

Gwiazda Eurowizji 2018 nie żyje. 29-latek przegrał walkę z ciężką chorobą. Polacy wysoko ocenili jego występ

Örs Siklósi nie żyje

Örs Siklósi nie żyje

Nie żyje gwiazdor Eurowizji. Wokalista miał zaledwie 29 lat. Przegrał walkę z białaczką. Smutne wieści pojawiły się w mediach społecznościowych organizatorów konkursu, a także zespołu, którego był frontmanem.

Konkurs Piosenki Eurowizji, czyli potocznie Eurowizja, to widowisko muzyczne organizowane od 1956, składające się z prezentacji na żywo utworów wykonywanych przez przedstawicieli publicznych stacji telewizyjnych, które zrzeszone są w Europejskiej Unii Nadawców oraz następującego po nim głosowania, zwieńczone wręczeniem statuetki wykonawcy zwycięskiej kompozycji.

Eurowizja jest najpopularniejszym z najdłużej trwających programów telewizyjnych na świecie, a także jednym z najchętniej oglądanych niesportowych wydarzeń międzynarodowych, któremu przygląda się corocznie ok. 100–600 milionów widzów. 23 maja 2015 został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako „najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny w historii”.

Przez lata przez sceny konkursu przewinęły się tysiące artystów. Wśród nich pojawiły się prawdziwe gwiazdy, które kontynuowały międzynarodową karierę, którą festiwal niejednokrotnie ułatwiał. Dla wielu młodych wykonawców pojawienie się na scenie Eurowizji to spełnienie marzeń.

W 2018 nasz kraj reprezentował Gromee i Lukas Meijer. Konkurs wygrała Netta z Izraela. Razem z nimi pojawił się także młody reprezentant Węgier. Niestety media obiegły smutne wieści, 29-latek przegrał walkę z białaczką.

Nie żyje uczestnik Eurowizji 2018

Wokalista AWS, Örs Siklósi, zmarł 5 lutego w wieku 29 lat. Zespół reprezentował Węgry na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Członkowie zespołu opublikowali oświadczenie na swoich stronach w mediach społecznościowych, stwierdzając:

Aby powiedzieć to, co nie do opisania, opisać to, co nie do opisania. To jest to, co teraz musimy zrobić. W czerwcu u Örsa zdiagnozowano białaczkę. Teraz musimy Was poinformować ze złamanym sercem, że 5 lutego po długiej walce zmarł w wieku 29 lat nasz partner, przyjaciel i brat Örs Siklósi .

Örs Siklósi mówił otwarcie o swojej walce z rakiem. Przygotowywał się do wydania swojej pierwszej solowej płyty na wiosnę tego roku. Jego koledzy z AWS dodali do swojego oświadczenia:

Będzie brakowało jego kreatywności, głębi jego tekstów i jego obecności na scenie. Jego strata jest poza naszym zasięgiem i pozostawi ogromną pustkę nie tylko w naszym życiu, ale także w muzyce.

AWS, skrót od Ants With Slippers, wygrał węgierską selekcję narodową w 2018 swoją piosenką Viszlát nyár. Dzięki temu zdobyli prawo do reprezentowania swojego kraju na konkursie w Lizbonie. Na Konkursie Piosenki Eurowizji zespół stworzył prawdziwie legendarny występ, który zakwalifikował ich do Wielkiego Finału.

Wtedy to zostali docenieni przez polskie jury, od którego otrzymali 7 punktów. Spodobali się także widzom i dostali 3 punkty z naszego kraju.

Młodego wokalistę pożegnano także w social mediach Eurowizji, publikując jego czarno-białe zdjęcie i informując opinie publiczna o tej wielkiej stracie.

Pod postem płyną wyrazy współczucia z całego świata dla rodziny i przyjaciół młodego Węgra.


Örs Siklósi nie żyje

Örs Siklósi nie żyje

Örs Siklósi nie żyje

Örs Siklósi nie żyje

Örs Siklósi nie żyje

Örs Siklósi nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×