Orły 2021: Wzruszający gest Kuleszy. Gwiazda zrobiła ukłon w kierunku rodziny Komendy: „To mi się zdarzyło pierwszy raz w karierze”

Agata Kulesza i Komenda

Agata Kulesza i Komenda

Orły 2021: Agata Kulesza okazała się bezkonkurencyjna – wygrała w aż dwóch kategoriach. Po odebraniu nagrody w kategorii Najlepsza rola kobieca zdobyła się na piękny gest w kierunku rodziny Tomasza Komendy. Co zrobiła?

Po raz 23. wręczono Orły – jedne z najważniejszych nagród polskiej branży filmowej. Tegoroczna gala odbyła się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, a poprowadziła ją Grażyna Torbicka. Transmisję z wydarzenia po raz piąty można było obejrzeć na antenie Canal+.

Na gali rozdania nagród dumnie prezentowały się m.in. Danuta Stenka, Malwina Wendzikowska, Maja Ostaszewska, Magdalena Boczarska Agata Kulesza, która tego wieczoru nie miała sobie równych.

Agata Kulesza przekazała Orła matce Tomasza Komendy

W rozmowie z dziennikarzami Dzień Dobry TVN Kulesza zdradziła, że na początku nie chciała grać w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, ponieważ pracowała w tym czasie nad innym projektem i obawiała się, że nie będzie miała wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do roli. Mimo to reżyser nie odpuszczał i zaczął ją namawiać do przyjęcia jego propozycji. Ostatecznie aktorka się zgodziła i wcieliła się w Teresę Klemańską, matkę głównego bohatera.

Janek się uparł, przyszedł do mnie i mnie namówił, za co jestem mu bardzo wdzięczna – wyznała.

Wcielenie się w postać matki niewinnie skazanego Tomka niosło za sobą olbrzymi bagaż emocjonalny. Gwiazda przyznała się, że po raz pierwszy w karierze płakała podczas nagrań próbnych oraz w trakcie oglądania produkcji.

Zagraliśmy bardzo trudną scenę, pierwszego spotkania po 9 miesiącach w więzieniu. Ja rzeczywiście przerwałam te próbne zdjęcia, to mi się zdarzyło pierwszy raz w mojej karierze, bo tak mnie wzruszyły – powiedziała.

Wszyscy zauważyli autentyczne emocje Agaty, dlatego też otrzymała ona podwójną nominację w kategorii Najlepsza główna rola kobieca (drugą za postać Ewy w formacie Śniegu już nigdy nie będzie). O statuetkę walczyła z Zofią StafiejMają Ostaszewską, oraz Zofią Domalik, jednak okazała się bezkonkurencyjna. Statuetkę otrzymała z rąk Bartosza Bieleni. Zaraz po tym, jak odebrała wyróżnienia, oznajmiła, że nagrodę przekazuje Teresie Klemańskiej, która wykazała się olbrzymim hartem ducha w walce o uniewinnienie syna.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu:

Ostatni rok mimo wielu trudów zdecydowanie należał do Agaty Kuleszy. Gratulujemy!


Agata Kulesza zdobyła Orła

Agata Kulesza zdobyła Orła

Agata Kulesza zdobyła Orła

Agata Kulesza zdobyła Orła

Agata Kulesza zdobyła Orła

Agata Kulesza zdobyła Orła

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×