Szukaj

Orły 2020: Wpadka jak na Oscarach. Podczas ogłaszania wyników pominięto zwycięzcę, ale to był dopiero początek

Agata Trzebuchowska – Orły 2020

Agata Trzebuchowska – Orły 2020

Polskie Nagrody Filmowe ORŁY to najważniejsze nagrody filmowe w Polsce! I podobnie jak na galach w Los Angeles także rozdanie Orłów 2020 w Warszawie nie obyło się bez wpadki.  Jeden z aktorów został pominięty i zabrakło dla niego statuetki.

Wpadki się zdarzają zarówno w Hollywood jak i nad Wisłą. W 2017 roku podczas oscarowej gali, gdy emocje sięgały zenitu, wręczający nagrodę Warren Beatty i Faye Dunway z nieznanych powodów otrzymali złą kopertę i ogłosili, że najlepszym filmem roku został musical Damiena Chazelle’aLa La Land, zamiast Moonlight. Doszło wówczas do ogromnego zamieszania. Początkowo na scenie znaleźli się twórcy La La Land, którzy mieli odebrać statuetkę. Już w trakcie trwania przemówienia ktoś zauważył, że doszło do straszliwej pomyłki.

Natomiast w ubiegłym roku w Warszawie doszło do spektakularnej wpadki podczas wręczenia nominacji do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Nagle jedna z osób wypuściła z rąk 19 kopert z nominacjami. Cenne rekwizyty trzeba było pozbierać, ale po chwili okazało się, że znalazło się tylko 18 z nich. Jedna koperta wpadła za scenę i trzeba było się mocno nagimnastykować żeby ją wyciągnąć.

Jaki morał z tego? Nie ma gali bez wpadki! Dowodem są tegoroczne Orły.

Orły 2020: Wpadka na gali

Tuż po rozdaniu nagród za scenografię gala Orły 2020 została przerwana przez lektora.

Przerywamy nasz program w związku z sytuacją nadzwyczajną – usłyszeli zgromadzeni goście.

Okazało się, że kiedy Agata Trzebuchowska wyczytywała laureata za drugoplanową rolę męską, wymieniła tylko Łukasza Simlata. I miała rację, bo aktor otrzymał nagrodę za film Boże ciało, ale na karcie było jeszcze drugie nazwisko, które pominęła. Dlaczego? Być może dlatego, że nie spodziewała się dwójki zwycięzców.

Agata Trzebuchowska – Orły 2020

Agata Trzebuchowska – Orły 2020

Pierwszy raz w historii tej nagrody, w jednej kategorii zostały nagrodzone dwie osoby. Tym drugim był Robert Więckiewicz za film Ukryta gra. Aktor został zaproszony na scenę.

Dzięki Agata! – ratował sytuacje Robert Więckiewicz.

Ale szybko okazało się, że to nie koniec wpadek związanych z Robertem Więckiewiczem i tą nagrodą. Bo nie dość, że zapomniano o wymienieniu Więckiewicza, to także nie przygotowano dla niego statuetki.

Mam nadzieję, że to nie jest żart. Bardzo jestem szczęśliwy z powodu tej nagrody. A mój syn przed chwilą wysłał mi SMS-a „kurde”. Dzięki Łukasz (Kośmicki  – przyp. red.) za to, że poczekałeś na mnie jakieś 20 lat – mówił aktor.

Pomimo wpadki z jego nagrodą, aktor był wyraźnie poruszony.

Jakoś udziela mi się taki nastrój pozytywny, chyba się starzeję i staję się coraz bardziej sentymentalny, ale chcę powiedzieć, że bardzo dobrze się czuję, że jestem częścią tej naszej wielkiej rodziny. Ciesze się, że mogę być jednym z was! – kontynuował Robert Więckiewicz.

Gratulujemy Robertowi Więckiewiczowi i reszcie lauratów. To już kolejny Orzeł w jego kolekcji. A w tegorocznym rozdaniu nagród triumfował film Jana Komasy „Boże ciało”


Agata Trzebuchowska – Orły 2020

Agata Trzebuchowska – Orły 2020

Robert Więckiewicz – Orły 2020

Robert Więckiewicz – Orły 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×