Opole 2021. Kto wygrał „Premiery”? Jury i widzowie typowali zupełnie inaczej

Opole 2021 Premiery. Kto wygrał?

Opole 2021 Premiery. Kto wygrał?

Opole 2021 Premiery. Kto wygrał? Znamy zwycięzcę. Jak głosowali jurorzy, a jak widzowie? Która piosenka okazała się najlepsza? Sprawdź wyniki.

Opole 2021 rozpoczął piątkowy koncert Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!. Zwieńczeniem wydarzenia będzie poniedziałkowa Scena Alternatywna, podczas której w opolskim amfiteatrze zaprezentują się: LuxtorpedaEldoMichał Anioł i Luna.

W piątek odbył się pierwszy konkurs tegorocznego festiwalu – Debiuty. Do walki o główną nagrodę przystąpiło 10 wokalistów, którzy zaprezentowali swoje autorskie utwory. Decyzją jury, nagroda główna, czyli tzw. Karolinka, trafiła do Ani Byrcyn. Widzowie swoje wyróżnienie przyznali Jankowi Traczykowi.

Opole 2021: Kto wygrał Premiery?

W sobotę o godzinie 22:40 rozpoczął się konkurs Premiery, który rozpoczęły występy Lanberry z utworem Plan awaryjny oraz Stanisławy Celińskiej z piosenką Niech minie złość.

W opolskim amfiteatrze zaprezentowało się dziesięciu polskich wokalistów, którzy walczyli o nagrodę jury, w skład którego wchodzili: Rafał Paliwoda (Dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki), Mieczysław Jurecki (muzyk, członek ZAIKS), Łukasz Ciechański (przedstawiciel Polskiego Radia), Lanberry (zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji koncertu), Tomasz Szczepanik (wokalista zespołu Pectus). Widzowie w głosowaniu SMS-owym wybrali wokalistę, który otrzymał nagrodę publiczności im. Karola Musioła.

Opole 2021 – Premiery. Kto walczył o nagrodę? Oto lista artystów i ich premierowych piosenek:

  • Paulla – Ostatnia noc
  • PUTONROCK – Mamy lato
  • Three Of Us – Szklany sufit
  • A.S.A. Anna Sokołowska Alabrudzińska – Lubię…
  • Kasia Moś ft. Jarecki – Dobre moce
  • Bartek Królik – Zakochana
  • Roksana Węgiel – Korona
  • Krystian Ochman – Prometeusz
  • Martin Lange – Kłamiesz
  • Natalia Zastępa – Wiesz jak jest

W oczekiwaniu na wyniki,  publiczność oraz widzowie zgromadzeni przed telewizorami wysłuchali występów Alicji SzemplińskiejMarcina Sójki oraz Sławka Uniatowskiego, które uczciły 50. rocznicę wydania płyty Marek Grechuta i Anawa.

Wydarzenie poprowadził Tomasz Kammel.

Kto wygrał Premiery 2021 w Opolu? Nagrodę stowarzyszenia ZAiKS dla kompozytorów i autorów tekstu wręczyła Wanda Kwietniewska.

Za najlepszą muzykę – Michał Pietrzak i Juliusz Kamil za utwór Wiesz jak jest w wykonaniu Natalii Zastępy:

Ojejku, ja jestem pierwszy raz w takiej sytuacji, że muszę podziękować i przede wszystkim pozdrowić Juliusza Kamila i Michała Pietrzaka, z którymi tworzyłam razem ten utwór. Dziękujemy bardzo i mam nadzieję, że będziemy jeszcze wiele lat pracować i pisać takie piękne utwory – mówiła Natalia.

Za najlepszy tekst – Mateusz Krauwurst i Marcin Śmiałek, którzy stworzyli piosenkę Kasi Moś i Jareckiego:

Dobry wieczór państwu, jest nam niezwykle miło. Mateusz, Marcin. Gratulujemy! Jareczku, chcesz coś jeszcze powiedzieć? Wysoka piona, dziękujemy dla wszystkich bardzo serdecznie – wyznała Kasia.

Nagrodę główną od jury (statuetka i 35 tys. zł) otrzymała Natalia Zastępa za Wiesz jak jest.

Najgorsze jest to, że przed chwilą powiedziałam, że jestem pierwszy raz w takiej sytuacji. Teraz jestem w drugiej i dalej nie wiem, co powiedzieć. Na pewno dziękuję, to jest najpiękniejsze słowo, które mogę powiedzieć przede wszystkim osobom, które trzymały kciuki, które głosują, które były, które są. Moim rodzicom. Ale przede wszystkim chciałam powiedzieć, że cieszę się, że mogliśmy być tutaj dzisiaj wszyscy razem, wszyscy wykonawcy i cieszyć się tą muzyką, bo uważam, że muzyka zawsze powinna łączyć i mam nadzieję, że tak zawsze będzie, i wszyscy będziemy o tym pamiętać, że śpiewamy dla wszystkich – podziękowała wokalistka.

Kto wygrał głosowanie widzów? Najlepszą piosenkę według publiczności miał Krystian Ochman.

Szczerze nie wiem, co teraz powiedzieć, bo nie spodziewałem się tego, ale nie wymagam tego wsparcia od was, a i tak to dostałem. Naprawdę dziękuję. Na końcu share out do Adam Bejna, do mojej rodziny, do Mateusza Psonaka i jeszcze do Juliusza Kamila za ten wspaniały utwór, bo bez tego nikt by tego nie polubił – powiedział Krystian po odebraniu statuetki i czeku na 30 tys. zł.


Natalia Zastępa i Krystian Ochman – Opole 2021

Natalia Zastępa i Krystian Ochman – Opole 2021

Natalia Zastępa – Opole 2021

Natalia Zastępa – Opole 2021

Krystian Ochman – Opole 2021

Krystian Ochman – Opole 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×