Szukaj

Opole 2017: TVP w ogniu krytyki. Zamiast koncertu poświęconego pamięci Wojciecha Młynarskiego zobaczymy…

Opole 2017 plan koncertu

Opole 2017 plan koncertu

Koncert disco polo na festiwalu w Opolu 2017?

TVP niewiele mówi na temat 54. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. Ze skrawków informacji, które ujrzały światło dzienne do tej pory wiemy, że w tym roku królować ma disco polo i Jan Pietrzak.

Satyryk, który znany jest z ciasnych relacji z PiS-em, pojawi się na deskach opolskiej sceny  w miejsce zdjętego z programu imprezy kabaretonu, co jest świetną okazją do zaprezentowania wysublimowanie złośliwych skeczów o opozycji.

To nie koniec niespodzianek. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, postanowił postawić w tym roku na prostą rozrywkę i zaproponował, by sceną w Opolu rządziło disco polo. Pomysł prezesa podchwycili od razu przedstawiciele tego rodzaju muzyki, domagając się, by zamiast godzinnego bloku oddać im cały dzień festiwalu. Co na to internauci?

Fani na Facebooku najgłośniej domagają się koncertu poświęconego pamięci i twórczości Wojciecha Młynarskiego stawiając TVP w ogniu krytyki. Pomysł ten przypadł do gustu również gwiazdom, między innymi, Ewie Bem:

Nieobecność koncertu Wojciecha Młynarskiego na festiwalu w tym roku byłaby czymś niesłychanym – czytamy wypowiedź wokalistki na nto.pl

Atmosfera wokół festiwalu w Opolu 2017 zaczyna się wyraźnie zagęszczać. Ostateczny program ogłoszony zostanie 18 maja.

Zobacz: Wyciekła tajemnica TVP na temat festiwalu w Opolu 2017! Poprowadzi go… „Powierzają jej nowe zadania”

Plan festiwalu w Opolu 2017

Plan festiwalu w Opolu 2017

Koncert pamięci Wojciecha Młynarskiego w Opolu 2017

Koncert pamięci Wojciecha Młynarskiego w Opolu 2017


Nie żyje Wojciech Młynarski

Nie żyje Wojciech Młynarski

Przyczyny śmierci Wojciecha Młynarskiego

Przyczyny śmierci Wojciecha Młynarskiego

Ewa Bem

Fotografia: AKPA

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  wspominki to 1 listopada czemu polsat nie robi koncertu Młynarskiego i jakoś nikt nie protestuje

 • ola pisze:

  Shazza zenek boys. Top one

 • EMERYTKA pisze:

  Kraj siè stacza pod każdym względem. Tracimy klasę.Zapaskudzić festiwal opolski tworem prymitywnym dosco polo i jeszcze ma naród bawić ten zacietrzewiony dziadek Pietrzak z archiwalnym przebrzmiałym repertuarem to przechodzi wszelkie pojęcie. Kto kupi bilety na coś takiego?Tak naprawdę cały festiwal powinien być poświęcony Panu Młynarskiemu,przecież to jest ogromny dorobek. Poczekamy,zobaczymy.

 • Gość pisze:

  do ” Nie wszyscy lubią Młynarskiego’ : WSZYSCY LUBIĄ DYSKO POLO! prymitywne teksty i muzyczkę umpa umpa!!! Młynarski jest po prostu za słaby dla polaczków, którzy lubią DYSKO POLO!!! NIECH ŻYJE DYSKO POLO! NIECH ŻYJE PREZES KURSKI I …ZENEK ORAZ NIECIK (czy jak mu tam)!!! niech żyją ! niech żyją! niech żyją! festiwal w opolu narodową wizytówką!!!

 • Gość pisze:

  jest na to sposób – OLAĆ festiwal w opolu!!!

 • Niepisior pisze:

  Tez skończyłem z tvp jak zaczeła panoszyć się sekta pis.landu ..,czekam na ich konieć jak potopią sie we własnym szambie

 • Fix pisze:

  Takiej propagandy w TVP pisze to nawet Goebels by nie wymyslił

 • rigolo pisze:

  Opolski Festiwal należy do widzów , a Wojciech Młynarski to wybitny MISTRZ SŁOWA, KTÓREGO NALEŻY UPAMIĘTNIĆ i UCZCIĆ W OPOLU, specjalnym koncertem. To polski poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tysięcy tekstów piosenek i librett, tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Przez niektórych autorów uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce, ON był dla Nas jak BRAT, bo identyfikowaliśmy się z jego tekstami ,KTÓRY NIE TYLKO NAS BAWIŁ SŁOWEM ALE , POTRZYMYWAŁ NA DUCHU W TRUDNYCH CHWILACH , PRZEKONYWAŁ O SŁUSZNOŚCI WALKI , DAWAŁ POCZUCIE WOLNOŚĆ, RADOŚCI i CHWILE WYTCHNIENIA. Nie wyobrażam sobie ,żeby zabrakło takiego koncertu właśnie w OPOLU POLSKIEJ PIOSENKI, gdzie jego utwory zdobywały Laury. ALE PANY NIE ROZUMIEJĄ WIDAĆ TEKSTÓW , WAGI i ROLI JAKĄ ODEGRAŁ ten WAŻNY ARTYSTA dla Polaków i Polski, Polskiej Literatury, Kultury, Piosenki i Kabaretu . Do nich przemawiają natomiast teksty chodnikowe disco polo. Jakie PANY takie Opole. Brukowe…

 • Gość pisze:

  NIE OGLĄDAM TVPiS, ale zawsze oglądałem TVP przed ich rządami. To była świetna, mądra, inteligentna i z kulturą telewizja, która trzymała wysoki poziom i miała rzesze widzów z różnych opcji politycznych. Na Opolski Festiwal czy Sopocki, pamiętam, nawet na wczasach brało się krzesełko turystyczne i pędziło do sali świetlicowej gdzie był telewizor. Widz był szanowany i widz szanował publiczną telewizję. Dzisiaj to nie jest telewizja tylko pisowski teatrzyk jednego widza i propaganda, na czele z Wiadomości’ekiem .

 • Gość pisze:

  No wszyscy lubią Młynarskiego.

 • Gość pisze:

  Zbojkotujmy Opole i już. Śmiech na sali Młynarski kontra Disco polo…też mi jak porównanie pawia do stada kur!

Komentarze są wyłączone

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×