Szukaj

54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu: znamy uczestników koncertu Debiuty i Premiery

Opole 2017 prowadzący, kiedy

Opole 2017 prowadzący, kiedy

Koncert Debiuty i Premiery na 54 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

To już! Wiemy, kto pojawi się na dwóch najbardziej emocjonujących koncertach 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Choć do niedawna nie było pewności, czy festiwal w ogóle się odbędzie, teraz nie ma już odwrotu: wybrano wykonawców, którzy zaprezentują się podczas koncertu Premiery pierwszego dnia imprezy, 9 czerwca oraz podczas koncertu Debiuty, odbywającego się 10 czerwca.

Zobacz: Opole 2017 nie odbędzie się? Organizatorzy narzekają na TVP. Mają poważny problem

Opole 2017 – Premiery

Na opolskich deskach wystąpią: Katarzyna Cerekwicka z piosenką Bez Ciebie, Dr Misio z utworem Pismo, Golec uOrkiestra wykona Hop na Top, Lanberry i Zagadka, Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz w duecie Biegnę, Pectus z Iluzją, Kasia Popowska, zwyciężczyni Twoja Twarz Brzmi Znajomo z kawałkiem Tyle Tu Mam, a także  Izabela Trojanowska, która zaśpiewa Stos. Pojawią się też dawno niewidziany Szymon Wydra z piosenką Dla Ciebie i Zakopower z utworem Było Minęło.

W ramach dzikich kart, przydzielonych wykonawcom dzięki rekomendacji Polskiego Radia SA, TVP zdecydowało się zaprosić jeszcze Patrycję Zarychtę z piosenką Uwolnij mnie . Pojawią się też NaVi z Damianem Ukeje w piosence Teraz Wiem.

Opole 2017 – Debiuty

Spośród nadesłanych do TVP zgłoszeń Komisji Kwalifikacyjnej udało się również wyłonić sześcioro uczestników koncertu Debiuty. W drugim dniu festiwalu 10 czerwca na scenie amfiteatru zadebiutują:
BBR&G z kawałkiem Szmaragdowa Mgła, Arkadiusz Kłusowski który zaśpiewa piosenkę To już za nami, Karolina Leszko z utworem Oboje wiemy, Octavia zaprezentuje utwór Gdy zamykam oczy, Ravel Wstawaj, a Sen Wiem. Aneta Nayanktórej Telewizja Polska przyznała dziką kartę, pojawi się z utworem Nowy dom.

To jednak nie koniec listy wykonawców, którzy zaprezentują się przed nami na koncercie Debiuty. Poza szóstką wyłonioną przez TVP i Anetą, która otrzymała dziką kartę, na opolskiej scenie wystąpią także laureaci wyłonieni w ramach programu O!Polskie Przeboje. 

Znamy już Leonę, która wystąpi z utworem Tylko powiedz, znamy też Ogień i ich Mary Jane. Na początku czerwca ta lista rozszerzy się o kolejną dwójkę wykonawców. Do zwycięskiej jedenastki dołączy również laureat wyłoniony w ramach eliminacji do tegorocznych debiutów, organizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu – Swiernalis z utworem Dzikie Palmy.

Jak widzicie, czeka nas wiele emocjonujących momentów i same nowości. Podekscytowani?

Zobacz: Opole 2017 bez SuperJedynek! To nie koniec zmian w programie. Co z koncertem pamięci Wojciecha Młynarskiego?

Kasia Popowska - Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017

Kasia Popowska, która wygrała TTBZ, zaśpiewa na koncercie Premiery podczas festiwalu Opole 2017

Pectus

Zespół Pectus pojawi się na koncercie Premiery


Kasia Cerekwicka ścięła włosy

Kasia Cerekwicka ścięła włosy

Katarzyna Cerekwicka - Miss Polonia

Katarzyna Cerekwicka - Miss Polonia

Pectus - Miss Supranational 2016

Pectus - Miss Supranational 2016

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×