Open’er Festival 2022 odwołany! Pilnie ewakuowano uczestników i Duę Lipę! Pojawiły się przerażające zdjęcia

Open'er 2022 przerwany

Open'er 2022 przerwany

Open'er Festival 2022 przerwany. Losowa sytuacja zmusiła organizatorów do rezygnacji z koncertu Duy Lipy i innych gwiazd. 

29 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja Open’er Festival 2022. Wśród gwiazd wystąpili m.in. zespół Maneskin i Years and Years. Dziś artystą wieczoru miała być Dua Lipa. Niespodziewanie jej koncert został odwołany, ponieważ doszło do nieprzewidzianej sytuacji losowej.

Open’er 2022 przerwany – ewakuowano uczestników. Dlaczego?

Przez zachodnią i północną Polskę przechodzi silny front burzowy. Do tragicznych scen doszło w Szczecinie, gdzie woda wdarła się do dwóch szpitali. Podobnie było na Warmii i Mazurach, gdzie ewakuowano kilka obozów harcerskich. Tuż przed godziną 20.00 burza przeniosła się do Gdyni, gdzie odbywa się Open’er Festival 2022.

W trosce o bezpieczeństwo tłumnie przybyłych uczestników wydarzenia, których należy liczyć w tysiącach, organizatorzy przedsięwzięcia podjęli decyzję o jego wstrzymaniu i odwołaniu koncertów zaplanowanych na dzisiaj.

Do uczestników kierowane są przez megafony prośby o zachowanie spokoju i przechodzenie do wyjść. Takie komunikaty wyświetlane są także przy scenie głównej. Organizatorzy nie zdecydowali jeszcze, czy zaplanowane na dziś koncerty się odbędą – podaje Rzeczpospolita.

Ekipa techniczna obecnie sprawdza stan konstrukcji scenicznej, w celu ustalenia, czy nie została naruszona przez silny wiatr.

Teraz czekamy. Mamy nadzieję, że ta burza przejdzie i niedługo będziemy mogli powrócić do koncertów – wskazał Adrian Mielnik i dodał, że wcześniej wszyscy zastosowali się do komunikatu. – Ewakuacja przeszła sprawnie – dodał dziennikarz

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa ewakuacja. Po godz. 20.00 na Facebooku imprezy pojawił się komunikat:

Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty.

Jak wyznał reporter TVN24:

W tym momencie pogoda delikatnie się uspokoiła, ale słychać mocne grzmoty. Ewakuacja była jak najbardziej słuszną decyzją. Ochroniarze sprawdzą niedługo wszystkie konstrukcje, czy nie zostały naruszone. Były bardzo silne podmuchy wiatru i ulewa.

To kolejna nie najlepsza wiadomość dla wszystkich zgromadzonych na miejscu fanów. Kilkanaście godzin temu poinformowano, że zespół The Chemical Brothers odwołał swoje show ze względu na wykrycie COVID-19 u jednego z członków grupy.


Open'er 2022 przerwany

Open'er 2022 przerwany

Open'er 2022 przerwany

Open'er 2022 przerwany

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×