Szukaj

Omenaa Mensah gwiazdą zagranicznego „Forbesa”! Polka odniosła wielki międzynarodowy sukces!

Omenaa Mensah w Forbes Afrique. Tłumaczenie artykułu

Omenaa Mensah w Forbes Afrique. Tłumaczenie artykułu

Omenaa Mensah gwiazdą Forbes Afrique. Była prezenterka pogody, a obecnie bizneswoman, znalazła się w czołówce najbardziej wpływowych ciemnoskórych kobiet na świecie. Co napisał o niej francuskojęzyczny magazyn?

Omenaa Mensah szerszej widowni jest znana jako prezenterka pogody w TVN-ie. Dziennikarka jednak poza zapowiadaniem pogody jest przedsiębiorcą, właścicielka marki meblowej Ammadora, współinwestorką energooszczędnego osiedla Osada Borkowo w Borkowie, założycielką oraz prezes fundacji Omenaa Foundation oraz ekspertką z zakresu autoprezentacji.

Omenaa swoją fundację założyła w 2014 roku, a już trzy lata później z inicjatywy gwiazdy rozpoczęto budowę szkoły w Temie w Ghanie dla lokalnych dzieci. Okazało się, że jej działalność w biznesie została doceniona przez prestiżowy francuskojęzyczny magazyn Forbes Afrique. Wydanie gazety jest dostępne na rynkach w całej Afryce, Francji, Szwajcarii, Belgii i Kanady.

Co o Omenie Mensah napisał Forbes Afrique?

Omenaa pojawiła się na czołówce zagranicznego wydania miesięcznika Forbes, jak również udzieliła porywającego wywiadu, opowiadając o swoim dzieciństwie, pochodzeniu, działalności biznesowej i konsekwentnym dążeniu do wyznaczonego celu.

Swoim sukcesem prezenterka pochwaliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Instagramie Omeny pojawiła się okładka z jej zdjęciem oraz wywiad. Do scanów artykułu gwiazda TVN-u dołączyła komentarz:

Kiedy kochasz to co robisz, kiedy praca uskrzydla, kiedy wiesz ze warto walczyć o swoje marzenia ale tez marzenia innych dla których nie zawsze los był łaskawy. Było dla mnie zaszczytem udzielenie wywiadu dla w Forbes Africa wydanie francuskie, gdzie opowiedziałam o swoich aktywnościach biznesowych pracy w telewizji a także o działalności na rzecz edukacji Afrykańskich dzieci. Dziękuję, że mnie zauważyliście.

Polska prezenterka na łamach Forbes Afrique zdradza, że „dziennikarstwo stanowi dla niej jedynie dwadzieścia procent jej działalności, reszta to projekty z zakresu przedsiębiorczości”:

Już podczas studiów szukałam pomysłów, jak wykorzystać swój potencjał – dodała Omenaa.

Mensah wspomina jak wyglądały jej pierwsze kroki w branży fryzjerskiej, a następnie w gastronomii, bowiem Omenaa ze swoją matką prowadziła pub, przez który straciła cały swój majątek. 39-latka zdradziła także, kiedy rozpoczęła swoją współpracę z telewizją. Sporo miejsca w wywiadzie zajmuje opowieść pięknej prezenterki o jej biznesie meblarskim:

 Omenaa Mensah otacza się ekspertami i projektantami, aby oferować wysokiej jakości produkty zamożnej klienteli w dynamicznie rozwijającej się Polsce. W 2014 roku tworzy także fundację na rzecz promowania tolerancji w polskim społeczeństwie i inwestuje w edukację dzieci, zwłaszcza w swoim rodzinnym kraju, Ghanie, gdzie obecnie buduje szkołę finansowaną częściowo z jej działalności handlowej. Omenaa Mensah zdołała stworzyć markę z niczego – czytamy w  Forbes Afrique.

To wielki sukces polskiej gwiazdy. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz: Omenaa Mensah pokazała jedyne zdjęcie z okresu ciąży z dużym brzuszkiem. Tak uczciła urodziny syna!

Zobacz: Omenaa Mensah zaszalała z przyjaciółkami! Czy to był jej wieczór panieński? Sprawdziliśmy u źródła, czy gwiazda TVN wychodzi za mąż!

Zobacz: Rozmarzona Omenaa Mensah ze swoim przystojnym milionerem dryfują na środku oceanu w luksusowym jachcie! Scena prawie jak z Titanica!


Omenaa Mensah wyróżniona przez Forbes Afrique

Omenaa Mensah wyróżniona przez Forbes Afrique

Artykuł o Omenie Mensah w Forbes Afrique

Artykuł o Omenie Mensah w Forbes Afrique

Omenaa Mensah doceniona za swoją działalność przez zagraniczny Forbes

Omenaa Mensah doceniona za swoją działalność przez zagraniczny Forbes

Omenaa Mensah w ciąży na finale akcji Omenaa Fundation Każda koszula pomaga

Omenaa Mensah w ciąży na finale akcji Omenaa Fundation Każda koszula pomaga

Omenaa Mensah na okładce Forbes Afrique

Omenaa Mensah na okładce Forbes Afrique

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah z synem

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah z synem

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska na Balu TVN 2018

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska na Balu TVN 2018

×