Tak wygląda szkoła w Ghanie, którą wybudowała Omenaa Mensah. Coś pięknego!

Omenaa Mensah wybudowała szkołę w Ghanie

Omenaa Mensah wybudowała szkołę w Ghanie

Omenaa Mensah kilka lat temu założyła własną fundację. Niedługo potem podjęła się ambitnego planu wybudowania szkoły dla dzieci w Ghanie. Projekt udało się jej doprowadzić do końca. Właśnie pochwaliła się pięknym zdjęciem okazałego budynku. 

Omenaa Mensah karierę w show-biznesie rozpoczęła wiele lat temu. Od lat spełnia się na antenie stacji TVN. Najpierw prezentowała pogodę, lecz szybko dostrzeżono jej potencjał i zaczęła pojawiać się także w innych formatach, które publikowano na antenie. W ostatnim czasie widzowie mogli ją oglądać w programie Wyjątkowe domy, w którym odwiedza i pokazuje widzom perełki architektoniczne. Prezenterka od wielu lat realizuje się także jako bizneswoman. Stworzyła między innymi własną firmę, która zajmuje się produkcją designerskich mebli, a razem z mężem angażuje się także w wiele innych przedsięwzięć.

Omenaa zawodową karierę połączyła ze szczęśliwym życiem prywatnym. Gwiazda od dwóch lat jest żoną jednego z najbogatszych Polaków,  Rafała Brzoski. Zakochani wspólnie wychowują synka Vincenta, który ma już 4 lata oraz nastoletnią córkę Omeny z poprzedniego związku. Małżonkowie kilka dni temu wybrali się w podróż do luksusowego kurortu, gdzie obsługa zaskoczyła ich wspaniałą niespodzianką.

Omenaa Mensah ufundowała szkołę w Ghanie. Jak wygląda?

Omenaa Mensah doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że swoją popularność może przekształcić w coś dobrego. Prezenterka kilka lat temu zdecydowała się założyć własną fundację. Omenaa Foundation powstała 2014 roku, a jej głównym celem jest pomoc najuboższym dzieciom. Nie tylko tym w kraju, ale także poza jego granicami. W 2017 roku gwiazda rozpoczęła budowę szkoły dla dzieci ulicy w jednym z miast położonym na południu Ghany. W programie Gwiazdy Cejrowskiego opowiadała nieco więcej o szczytnym projekcie.

Powiem od razu szczerze: kończy nam się kasa. Ostatnio przelałam ostatnią transzę. Niespełna pół miliona, które zebrałam, jest już spożytkowane. Stoi budynek, jest pierwsza kondygnacja, są schody wylane, są mury, fundamenty, ekipa zaczyna składać dach. Na tym będziemy musieli zamknąć temat. Szukamy sponsorów.

Na szczęście wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, a okazały dwukondygnacyjny budynek już we wrześniu powita pierwszych uczniów. Zakończeniem ważnego projektu gwiazda pochwaliła się na Instagramie.

A nasza szkoła w Ghanie już gotowa. We wrześniu wielkie otwarcie – napisała.

Widać, że udało jej się stworzyć bardzo nowoczesne miejsce, w którym dzieci z Ghany będą mogły pobierać naukę. Zadbała nie tylko o wybudowanie samej szkoły, ale także o kompleksowe wykończenie i wyposażenie. Zdjęcie, które udostępniła, naprawdę robi wrażenie. Trzeba przyznać, że Omenaa wykonała przez kilka lat ogrom ciężkiej pracy, by doprowadzić ambitne plany do końca. Gratulujemy jej wielkiego sukcesu. W naszej galerii możecie zobaczyć efekt końcowy oraz zdjęcia z budowy.


Omenaa Mensah wybudowała szkołę w Ghanie

Omenaa Mensah wybudowała szkołę w Ghanie

Omenaa Mensah wybudowała szkołę w Ghanie

Omenaa Mensah wybudowała szkołę w Ghanie

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska budują szkołę w Afryce

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska budują szkołę w Afryce

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×