Olgierd Łukaszewicz zdradził szczegóły szczepień poza kolejnością. Jego słowa nie uciszą afery

Olgierd Łukaszewicz

Olgierd Łukaszewicz

Olgierd Łukaszewicz zdradza kulisy szczepień na koronawirusa bez kolejki, którym poddała się grupa aktorów. Odniósł się do burzy w mediach na ten temat i wskazała kolejne nazwiska zaszczepionych gwiazd.

Sprawa szczepień na koronawirusa znanych osób na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nie milknie. Kolejny aktor przyznał się, że skorzystał z możliwości i przyjął wakcynę poza kolejnością. Olgierd Łukaszewicz o szczegółach opowiedział w wywiadzie.

Olgierd Łukaszewicz o szczegółach szczepienia na koronawirusa

Osoby znane i lubiany zgodziły się przyjąć pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa bez kolejki. Kiedy informacje wyciekły do mediów, zaczęła się prawdziwa burza, bo wszystko to bardzo nie spodobało się opinii publicznej. Z przywileju skorzystali, między innymi, Krystyna Janda, Magda Umer, Michał Bajor, Anna Cieślak, Edwarda Miszczak i Leszek Miller. Gwiazdy zaczęły się tłumaczyć, niekoniecznie z zamierzonym rezultatem.

Co chwilę wypływają nowe informacje. Właśnie do szczepienia poza kolejnością przyznał się Olgierd Łukaszwicz.

Też zostałem zaszczepiony. Do tej pory wstrzymywałem się od komentarza. Czekam na wyjaśnienia ze strony komisji i całej tej kontroli. Bo nie wiem, na jakie pytania mam odpowiadać. Słyszę tyle domniemań, ale żadnych konkretów. Czy na pytanie: „czy chcesz się zaszczepić?”, mam odpowiedzieć jak antyszczepionkowiec? – przyznał w rozmowie z Interią.

Wyjaśnia, jak doszło do sytuacji.

Żeby zrozumieć tę sytuację, trzeba przyjąć dramaturgię, jaka miała w tamtym momencie miejsce. Mamy szpital, personel. Na korytarzu pusto. Lekarki zastanawiają się, kogo by tu wziąć? Aktorów! Ale gdzie są teraz aktorzy? W teatrach. Tylko w którym teraz mogą być próby? A u Jandy są próby. No to mamy. I teraz proszę przyjąć naszą perspektywę. Jesteśmy w teatrze, następnego dnia mamy mieć premierę, więc na czas prób musimy zdjąć nasze maski. A tu nam mówią: „Możecie się zaszczepić”.

Zdradził także, co pomyślał, gdy pojawiła się możliwość przyjęcia wakcyny:

A co ty, Łukaszewicz, antyszczepionkowiec jesteś, żeby się nie zaszczepić? Oczywiście, że się zaszczepię! Czemu nie? Usiłuje się nam wmówić, np. pan Stankiewicz, że to moralny wybór, że należy się zastanowić. W naszej sytuacji nie było na to czasu (…) Bo kto nas zaprasza? Lekarze. Więc, czy my szkodzimy tym lekarzom? Czy my działamy tak, jak oni nam mówią? Poza tym, w powietrzu unosi się to, że mamy być ambasadorami, by promować szczepienia – tłumaczy.

Łukaszewicz zapewnił, że darzy lekarzy wielkim szacunkiem i podkreślił, że ze względu na swój wiek także zalicza się do tych, którzy powinni się zaszczepić w jednej z pierwszych grup:

Mam wielki szacunek dla wszystkich lekarzy, którzy ryzykowali własnym życiem dla ratowania innych. Nigdy nie ośmieliłbym się z nimi konkurować. Jednak jak idzie o samo uprawnienie do szczepienia, to jako 74-latek mam je, podobnie jak wielu moich rówieśników i osób starszych w tym kraju. […] Ja nie jestem od tego, by oceniać, czy powinny być wcześniej przygotowane listy, czy sposób promocji akcji powinien być inny. Dziś po efektach prac komisji WUM dowiadujemy się, że otrzymano wcześniej szczepionki i to w takiej ilości, której nie można było zużyć – usprawiedliwia się.

Podał także przykry przykład kolegi po fachu, który zmarł na Covid.

[…] Niedawno zmarł mój kolega, Janusz Leśniewski. Pomagał w mojej działalności proeuropejskiej. A umarł dlatego, że jako aktor, na planie serialu, musiał ściągnąć maskę. Czego ekipa filmowa robić nie musiała. Zmarł na covid. A myśmy z Jandą mieli na drugi dzień premierę i też musieliśmy zdjąć maski. A premiera musiała być, bo trzeba było rozliczyć produkcję. Jako aktorzy ponosimy ryzyko przy zdjętych maskach, niejako sprzeciwiając się zaleceniom. Bo inaczej, co? Jak ma być teatr, film? Jak to ma działać?.

Przyznał także, że zarówno on, jak i jego koleżanki i koledzy z branży, którzy przyjęli szczepionkę, czują się bardzo dobrze:

Nikt z tej grupy, z którą byłem w teatrze, nie miał powikłań. Ani ja, ani Krystyna Janda, Emilia Krakowska czy Grzegorz Warchoł – zapewnia, zdradzając przy okazji kolejne dotąd nieznane nazwiska zaszczepionych artystów.

Na koniec aktor usprawiedliwił swoje działanie.

Działałem w dobrej wierze. Myślałem, że przyczyniam się do frontu zachęcającego do szczepień. Zostałem zaszczepiony 29 grudnia

Nie jest wykluczone, że wkrótce pojawia się nowe nazwiska i kolejne wyznania na temat szczepień gwiazd na WUM.


Olgierd Łukaszewicz - pogrzeb Piotra Machalicy

Olgierd Łukaszewicz - pogrzeb Piotra Machalicy

Olgierd Łukaszewicz - Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Olgierd Łukaszewicz - Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Olgierd Łukaszewicz na urodzinach Teatru 6. piętro

Olgierd Łukaszewicz na urodzinach Teatru 6. piętro

Komentarze

  • Gość pisze:

    SZCZEPCIE NIE NAMAWIAJCIE ,CZEKAMY ŻADEN AKTORZYNA NAM DO NAMAWIANIA NIE POTRZEBNY

  • Gość pisze:

    Przestańcie pieprzyc o tych ambasadorach, nam żadne aktorzyny ze spalonego teatru nie są potrzebni ,żeby namawiać .My z niecierpliwością czekamy na szczepienie. Jak zaszczepicie tych co chcą i czekają to i reszta zobaczy ze nic złego się nie dzieje i się zaszczepką.NIE PROMUJCIE NIE NAMAWIAJCIE TYLKO SZCZEPCIE ,CZEKAMY NA TO.

  • Kasiaewa pisze:

    Na drugim zdjęciu jest Zelnik

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×