Szukaj

Złodzieje włamali się do domu Tokarczuk w biały dzień. Wypowiedzi sąsiadów rzucają nowe światło na sprawę

Olga Tokarczuk okradziona

Olga Tokarczuk została okradziona. Złodzieje włamali się do domu pisarki w biały dzień, a ich obecności nie zauważyli mieszkający za ścianą sąsiedzi. Co zginęło?

Olga Tokarczuk kilka miesięcy temu została nagrodzona Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Prestiżowe wyróżnienie odebrała z rąk króla Szwecji, Karola XVI Gustawa. Tokarczuk nagle stała się osobą bardzo znaną, co wpłynęło na jej życie. Regularnie fani zaczepiają ją na ulicy:

Wejście do sklepu oznacza prośby o autograf, wspólne zdjęcia. Czasem ktoś podchodzi, potrząsa nią i wyznaje: „Jak ja panią kocham!”. Po paru takich incydentach powiedzieliśmy: „dość”. Teraz każde wyjście Olgi z domu skrupulatnie przygotowujemy – mówił mąż pisarki w rozmowie ze Zwierciadłem.

Olga Tokarczuk została okradziona. Co zginęło?

Chociaż Olga, odkąd została jedną z popularniejszych Polek stara się pomagać, czego dowodem może być fakt, że niedawno przekazała kopię medalu noblowskiego na licytację WOŚP, nie spotyka się tylko z przejawami sympatii. W miniony weekend Tokarczuk została okradziona. Pomimo tego, że do zdarzenia doszło w biały dzień, sąsiedzi pisarki o wszystkim dowiedzieli się dopiero po czasie:

Gotowałam wtedy obiad. Nic nie słyszałam – w rozmowie z Faktem mówi Ilona Wiktor, sąsiadka pisarki.

Olga Tokarczuk okradziona. Co jej zniknęło?

Olga Tokarczuk okradziona. Co jej zniknęło?

Sąsiedzi zdradzają, że rabusie do mieszkania pisarki, które znajduje się na parterze, mogli wtargnąć od strony ogrodu, decydując się wejść przez taras. Jak wynika z ich słów, złodzieje musieli jakiś czas obserwować mieszkanie, ponieważ dopiero w sobotę, kiedy Olga i jej rodzina wybrała się do Wałbrzycha, po dłuższym czasie było puste.

Niewykluczone, że polowali na medal noblistki. Czy udało im się go ukraść? Tego tematu nikt komentować nie chce. Jak informuje tabloid,  łupem padły pieniądze o równowartości blisko 20 tysięcy złotych. Policjanci o włamaniu nie zostali poinformowani od razu, a dopiero o północy.

Na miejscu zdarzenia czynności, które miały zabezpieczyć ślady, trwały do wczesnych godzin rannych. Kto okradł Olgę Tokarczuk? Tożsamość złodziei nie została ustalona.

Zobacz także: Olga Tokarczuk wysiadła z samolotu i zamarła. Aż takiego prezentu na pewno się nie spodziewała


Olga Tokarczuk okradziona. Co jej zniknęło?

Olga Tokarczuk okradziona. Co jej zniknęło?

Olga Tokarczuk na uroczystym bankiecie. Fot. Facebook Agnieszka Holland

Olga Tokarczuk na uroczystym bankiecie. Fot. Facebook Agnieszka Holland

Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla

Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×